CAHAN'DAN 2014 YILI DEĞERLENDİRMESİ

CAHAN'DAN 2014 YILI DEĞERLENDİRMESİ
01 Ocak 2015 Perşembe 12:54

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 2014 yılında yapılan çalışmalar ve projelerin gelecekleri hakkında yerel ve yaygın medya kuruluşlarına değerlendirme toplantısı yaptı. Uşak Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen toplantıda belediyecilik anlamında devam eden projelerin geleceği ve vatandaşların beklentileri anlatıldı.

9 ay gibi kısa bir sürede söz verdikleri bütün projeler için yoğun bir mesai sarf ettiklerini dile getiren Başkan Cahan, marka bir Uşak için bütün çalışmaların köşe taşlarını oluşturduklarını belirtti. Projelerin şehrin imajını değiştireceğini aktaran Cahan, "Uşak’ın sıkışan bir kent konumundan çıkması ve gelişmesi önceliklerimizin arasında yer almaktadır. Bu nedenle mega projelerle sorunları kökten çözmek istiyoruz. Kentsel Dönüşüm Projesi’nden Kent Park Projesi’ne, 3. Sanayi Sitesi Projesi’nden Dokuzsele Deresi Islah Projesi’ne kadar imaj değiştirecek çalışmalara imza atacağız. 2015 yılının sonlarında aynı şekilde toplantı yaptığımızda ise projelerin başladığını ve somut olarak ilerlemiş durumlarını size anlatmış olacağız” dedi.

Uşak’ın başlayan ve devam eden projeler ile vizyonunun da değişeceğinin altını çizen Başkan Cahan, cazibe merkezi bir kent haline geleceklerine dikkat çekti.

Uşak’ta yaşayan herkes ile sürekli irtibat halinde olduklarını kaydeden Başkan Cahan, "Seçim döneminde vatandaşlarımızın arasından hiç kopmayacağımızı belirtmiştik. Şimdi onların arasında kent ile ilgili beklentileri birlikte değerlendiriyoruz. Akabinde ise projelerimizi yapıyoruz. 2014 yılı bu şekilde geçti. 2015 yılında da vatandaş odaklı çalışarak projelere hayat vereceğiz. Bunun yanında mahallerimizin sorunlarını bitirme odaklı daha önceden hazırladığımız tüm projelerimiz yeni yılda başlayacak” ifadesini kullandı.

Büyük projelerde hedeflerde ilerliyoruz

Yeni yılda büyük projelerin son hızı ile ilerleyeceğini dile getiren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, "Yeni bir yıla güzel gelişmeler ile girmenin heyecanını yaşıyoruz. 2014 yılı bizler için dolu dolu geçti. Her anını ilimizin güzelleşmesi için geçirdiğimiz yılın ardından 2015 yılında da daha büyük adımlar atacağız. Uşak’ın değişmesi adına büyük ölçekli imaj projelerimiz ile ilimize 2015 de büyük katkılar sağlayacağız. Bunlardan birisi Kent Park Projesidir. Seçimin akabinde proje için hemen başladığımız çalışmalarda eğitim kampüsü yapımı konusunda Milli Eğitim Bakanımız Sayın Nabi Avcı’dan söz aldık. Şimdi ise proje kapsamında Meteoroloji Müdürlüğü’nün bir hafta içinde yıkımını yaparak ilk kazmayı vurmuş olacağız. Aynı zamanda proje içinde yer alan eski Adliye hizmet binası, Orman ve Su işleri Bakanlığı’na bağlı kurumların binası ve stadyum konusunda somut gelişmeler yeni yılda devam edecek. 2015 yılı Kentsel Dönüşüm Projesi açısından da milat bir yıl olacak. Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yeni binalar hızlı bir şekilde yapılacak ve eski kötü görüntü yerini modern binalara bırakacak. Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yanında ilimize can verecek projelerden birisi de Dokuzsele Deresi Islah Projesidir. Bu projede de yeni yıl büyük gelişmelerin olduğu bir yıl olacak. Proje revize edilmiş hali ile Eskişehir Porsuk Çayı’nın küçük halini ilimize kazandıracak” dedi.

Kentin beklediği projeler yolda

Uşak’ta ortak akıl ile beklentileri gerçekleştirdiklerini ve her mahallede çalışmaların yapıldığını aktaran Cahan, "Mahallelerimizde çalışmalarımız son sürat devam etmektedir. Bu çalışmalardan birisi de mahalle konaklarıdur. Şu anda Elmalıdere Mahallesi Lamba Parkı’nda ve Karaağaç Mahallesi Zümrüt Cami civarında konak çalışmaları başladı. Yakın zamanda Kemalöz, Cumhuriyet ve Fatih mahallelerinde de mahalle konağı çalışmaları başlayacak. Taziye kültürümüz için Aybey Mahallesi’nde taziye evi çalışması için start verildi. İlimizin semt pazarları konusundaki eksiklikleri nedeni ile de projelerimiz söz konusudur. Kemalöz ve Fatih Mahallesi’nde devam eden pazar yeri çalışmalarının akabinde bütün pazar yerlerimiz modernize edilerek hak ettiği duruma gelecek. Bayan kardeşlerimiz için ise Zabıta Müdürlüğümüzün olduğu binayı kadınlar lokali yaparak, beraber vakit geçirebilecekleri örnek bir yer yapacağız. Bunun yanında lokalimizin içinde yer aldığı Milli Egemenlik Parkı da en iyi hale gelecek. İlimizde kuracağımız kaliteli beton santrali ile dengeleyici bir unsur olacağız. Vatandaşlarımızın en çok şikayet ettiği konulardan olan yüksek gerilim hattının ihalesi ise 2015 yılında yapılacak. Kentin merkezinde sanayi sitelerinin yetersiz olması nedeni ile çalışmalarına başladığımız 3. Sanayi Sitesi’ni TOKİ ile birlikte 530 dönüm arazide gerçekleştirilecek. İlimizin eksiklikleri arasında yer alan hayvan pazarının yeni yerinde yapılması konusunda da sona yaklaştık. Öte yandan kentimizi birbirine bağlayan kuzey ve güney çevre yollarında da 2015 yılı gerçekleşme açısından önemli bir yıl olacak. Uşak’ta gündemi meşgul eden olaylardan birisi olan ve yağışlarla oluşan sel ile ilgili sıkıntıların kalıcı çözümü için de projelerimiz devam etmektedir” dedi.

Termalde marka olacağız

Uşak’ın termal konusunda marka olma hedefinin bulunduğunu ve bu yolda ciddi çalışmalar yapıldığını ileten Cahan, "Termal ile ilgili de çok olumlu gelişmeler yaşanıyor. Tadilata aldığımız tesislerimiz son halini aldı. Bu kapsamda apartları tadilattan sonra açtık. Yeni yılın ilk haftalarında ise hamamın bulunduğu merkez binayı yeniden açacağız. Aynı zamanda tesisin daha da işlevsel olması ve daha çok vatandaşımızın kullanımına açılması için yeni apartların temelini attık. Başladığımız 24 adet apart yakın bir zamanda sona erecek. Termal ile ilgili başka somut bir gelişme ise çevre yolunun üst kısmında 60 dönümlük Tarım Bakanlığı’na ait arazinin bize tahsis edilmesidir. Biz burada sağlık amaçlı termal otel ve tesisler yapacağız. Alanda tesisleşmeyi hızlandırarak termalde marka olma yolunda ilerleyeceğiz” diye konuştu

Sosyal sorumluluklarımıza önem verdik

Uşak Belediyesi’nin sosyal sorumluluklar ile de örnek bir yıl geçirdiğini dile getiren Başkan Cahan şöyle konuştu: "Sosyal sorumluluk projelerimize de değer veriyoruz. ‘Yaşlanıyoruz ve Yalnızlaşıyoruz Projesi’ kapsamında yalnız kalan yaşlılarımızın evlerini temizliyor ve gıda yardımı gibi destekleri sunuyoruz. Kentimizde bu durumda olan tüm yaşlılarımıza destek vereceğiz. Engellerin tam anlamı ile aşılması için de engelli haklarını koruyan sivil toplum kuruluşları ile sürekli toplantı yaparak hedefimize ulaşacağız. Diğer yandan ilimizin değerleri yaşaması için kültürel ve sosyal projelerimizde devam ediyor. Halıların her eve girmesi için ciddi bir çalışmamız var. Aynı zamanda tarhana gibi bir değerimiz de projelerimiz ile hak ettiği noktaya olacak”

Krizleri iyi yönettik

Kentin gelişimi adına yeni projelerin yanında oluşan aksaklıları da iyi yönettiklerini belirten Cahan, "İlimizde her anlamı ile yapılan çalışmaların yanında aksaklılar ile de karşılaşabiliyoruz. Bunlardan birisi kent içi ulaşımda yaşandı. Bilindiği gibi mahkeme kararı ile ulaşım ihalesi iptal edildi. Biz bu duruma kriz oluşmasına mahal vermeden hemen müdahale ettik. İptal olan ihalenin ardından minibüsçü esnafımız ile en uygun sistemi sürekli toplantılar ile irdeliyoruz. İlimizde gündem olan konulardan birisi de SSK Evleri dediğimiz mevki de yapacağımız çalışmalarımızdır. Biz bölgede kimseyi mağdur etmeden daha çok kazanım sağlayacak modern bir proje için çalışma yürütüyoruz. Bölgedeki yeni yaşam alanlarının otoparkı, parkları ve yürüyüş yolları gibi sosyal donatıları ile gelişmesi için belediyecilik anlamında proje ürettik. Bu konuda da bölgede yaşayanlar ile ortak aklı kullanarak projeyi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Birçok proje devam ediyor

Uşak’ta değişim adına farklı alanlarda birçok projenin ara vermeden devam edeceğini hatırlatan Başkan Cahan, "Uşak’ın marka olması adına verdiğimiz sözler ile birlikte vatandaşlarımız ile ortak akıl ile ortaya çıkan projeler sürmektedir. Yeni terminal binası, kongre ve kültür merkezi, çevre yolu projesi, bisiklet yolu projesi gibi projelerde iyi yolda ilerliyoruz. İlimizde gelişim ve değişim yeni yılda devam edeceği gibi görev süremiz dolmadan kentimizi hak ettiği konuma getireceğiz” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.