CHP'DEN BİRLİK GECESİ

CHP'DEN BİRLİK GECESİ
07 Şubat 2015 Cumartesi 14:08

 CHP'DEN BİRLİK GECESİ

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Merkez İlçe Teşkilatı tarafından düzenlen birlik ve dayanışma gecesine CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, CHP Uşak İl Başkanı Ferit Güray, CHP Merkez İlçe Başkanı Asım Özen, Milletvekili Aday Adayları olan, Barış Çoban, Bülent Horasan, İsmet Akın, İsmail Demirel, Mustafa Dönmez, Mustafa Aydın,  Özkan Yalım, Yüksel Doğan ve parti üyeleri katıldı.
 
İstanbul Düğün Salonu’nda düzenlenen geceye yoğun ilgi hakim oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl yaptığı konuşmasında “Genel merkezimiz, il ve ilçe yönetimlerimiz durmadan, yılmadan çalışmalarına devam ediyor. 15 Şubat’ta yapılacak olan Parti Meclisimizin ardından adaylarımızı hangi yöntemle seçeceğimizi belirleyip, kamuoyu ile paylaşacağız. Parti içi demokrasiyi özümsemiş Uşak’lı partililerimiz şimdiden ön seçimin heyecanını yaşıyorlar ve bu kararın açıklanmasını bekliyorlar. Uşak’ta bir değil en az iki milletvekili çıkarmak için hangi yöntem sizin için uygunsa onu sizlerle buluşturacağız” sözleri ile milletvekili aday adaylarına ön seçimin olabilirliği sinyalini verdi.
 
CHP Uşak İl Başkanı Ferit Güray, “12 yıldır zorbalıkla ülkeyi yöneten ve emperyalist düşünceleri bizlere dikte etmeye çalışan AKP hükümetine en büyük darbeyi halk olarak, Cumhuriyet Halk Partisi olarak 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerde vuracağız. Çünkü bu birlik ve beraberliği, sizlerin içinizdeki umudu, ışığı gördükten sonra daha hangi güç CHP iktidarının önüne geçebilir” sözleri ile partisinin yaklaşan seçimler öncesinde bütün birimleri ile hazır olduğunu ifade ederek en az 3 milletvekili çıkaracaklarını söyledi.
 
Gecede milletvekili aday adaylarına da söz hakkı verildi. Kura çekimi ile belirlenen konuşma sırasında ilk konuşmacı Eski İl Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Bülent Horasan oldu. Aday Adayı Bülent Horasan konuşmasında, “Hepimizin bildiği gibi deden toruna partimizin iktidarı için mücadele ediyoruz. İnanıyorum ki artık CHP’nin iktidar olma zamanı geldi. Bu konuda bizlere düşen önemli bir görev var, çalışmak, çalışmak ve gene çalışmak.  Bilindiği üzere AKP’nin baskıcı, faşist ve ceberut iktidarından kurtulup güzel günlerin bizimle olacağını biliyorum” dedi.
 
Milletvekili Aday Adayı Özkan Yalım, “Partimizi önümüzdeki seçimlerde iktidar yapmak ve Uşak’tan bir değil iki milletvekili çıkarmak için elimden ne geliyorsa yapacağım. Partimizin seçim çalışması yapabilmek adına bütün araçlarımla partimizin seçim çalışmalarına tahsis edeceğim. Çünkü gün demokratikleşme günü, gün laikliğimize darbe vurmaya çalışanları ortadan kaldırma günü, gün benden başkası yaşayamaz diyenlerin gerçek yüzünü gösterme günüdür. Gün Cumhuriyet Halk Partisi’nin günüdür” dedi.
 
Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan Milletvekili Aday Adayı Barış Çoban, “Köylünün hakkını savunmak adına, sırf CHP kimliği taşıyor diye belediyeden hizmet tahsis edilmeyen muhtarlarımızın hakkını savunmak için, bu gün burada toplanan siz değerli üyelerimizin AKP iktidarı tarafından hiçe sayılan haklarını savunmak adına aday adayı oldum. AKP hükümeti pahalı mazot ve pahalı gübre ile çiftçileri mağdur bırakmak için elinden geleni yaptı. Çiftçimizin sesi olmak için, ürettiklerini gönül rahatlığıyla satabilmesi için aday adayı oldum. Hayır inmedi kurtuluş ayetle bize, biz vaat ettik onu kendi kendimize. Artık CHP iktidarı için birlikte yürümenin, Cumhuriyete 92 yıllık film arası diyenlerin gerçek yüzünü göstermenin, Uşak’ta bir değil üç milletvekilini Ankara’ya göndermenin zamanıdır” dedi.
 
Gecede konuşan bir diğer isimde Milletvekili Aday Adayı İsmet Akın oldu. Akın konuşmasına kendisini tanıtarak başladı. Akın, “Parti içi demokrasi çerçevesinde birbirimizle kavga etmemeli ve tartışmamalıyız. Biz gücümüzü 12 yıldır bu ülkenin üstüne kabus gibi çökmüş AKP hükümetine son vermek için kullanmalıyız. Onlar az biz çoğuz, çünkü biz halkız, çünkü biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Bu kavga haklıyla haksızın kavgasıdır. Yürekten söyleyebilirim ki sultanların saltanatını yıkacağız” dedi.
 
Şuan CHP Uşak Milletvekili olan ve CHP Milletvekili Aday Adayı Dilek Akagün Yılmaz yaptığı konuşmasında, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığımız konuşmamızda, Uşak için ön seçime olumlu batkılarını ve her ne kadar kararı Parti Meclisimiz verecek dahi olsa Uşak için kontenjan kullanmayacakların müjdesini bizlere verdiler. 29 Martta hangi arkadaşımız aday olursa olsun onun etrafında kenetlenmeli ve partimizi artık iktidara taşımak için bizlere düşen sorumluluğu yerine getirmenin zamanıdır. Uşak’ta Kuvayi Milliye ruhunu nasıl yaşadıysak bugünde AKP’yi yıkmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
Kura ile konuşma sırası kendisine gelen Milletvekili Aday Adayı İsmail Demirel’i konuşmasını yapmak üzere davet eden Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, “2011 yılında sıralamaya girememesine rağmen yılmadan partimizin iktidarı için çalışan, partimiz içerisinde çeşitli görev ve kadrolarda yer almış İsmail Demirel’e buradan teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı. Milletvekili Aday Adayı İsmail Demirel yaptığı konuşmasında, “Partimizi iktidara taşımak için yapmamız gereken ilk şey ise bir yumruk gibi faşist AKP hükümetinin tepesine çökmektir. Barış içerisinde güzel bir yarış yapacağız. Bu salonda düşmanlar değil yoldaşlar var. Verdiğimiz bu onurlu mücadeleyi idam sehpasında kendi sandalyesini tekmeleyen Deniz Gezmiş için, Mustafa Kemal Atatürk için kazanmak zorundayız” dedi.
 
Milletvekili Aday Adayı Mustafa Aydın yaptığı konuşmasında, “Bu günlerde AKP faşizminden korkup okuduğu gazeteyi bile gizleyen insanlar varken, CHP’liyim diye haykırıp bu salonları dolduran, onurlu ve yürekli vatandaşlarımı en içten dileklerimle selamlıyorum. 1988 yılından günümüze kadar örgütümüzün il ve ilçe yönetimlerinde görev yaptım. Hangimiz Nazım Hikmet gibi sürgünleri göze alıp direnebildik. Cumhuriyetimizi ve Atatürk’ü korumak için iktidar olmalıyız. Parti içinde çekişmelerde harcayacağımız enerjiyi AKP ile mücadelede kullanmalıyız. Ben gücümü sizlerden alıyorum. Arkamda ne sermaye, ne medya ne de genel merkezdeki ikili ilişkiler var. Benim gücüm sizlerin inancı ve güvenidir” dedi.
 
Milletvekili Aday Adayı Yüksel Doğan yaptığı konuşmasında, “Yıllardır memurlara kilit vurulan bu kutlu kapıdan adımımı atmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Yıllardır kamu çalışanı olarak, memurların, işçilerin, esnafların ve toplumun her kesiminin neler yaşadığını çok yakından biliyorum. Gösterilen iki milletvekili yetmez, Uşak’ın mahalle ve sokaklarında yaşanan coşkuyu buraya taşıyan değerli üyelerimize yetmez, AKP iktidarının sonunu getirmek için en az üç milletvekili diyorum.  Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın rehberi şeytan olurmuş. Bende bu şeytanı taşlamak için buradayım” dedi.
 
Kura sonunda son konuşmacı olan Milletvekili Aday Adayı Mustafa Dönmez yaptığı tanıtım konuşmasında, “Türkiye’nin ülkemizde bu gün geldiği nokta, Büyük Ortadoğu Projesinin ve küresel emperyalizmin Türkiye’deki temsilcilerinin acımasızca, bilerek ve isteyerek, ülkemizi ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti getirdikleri bir durumdur.  Bu hadsizler öylesine inanmışlar ki ülkenin yıkılmasına şimdide 7 Haziran seçimlerini bekliyorlarmış. 7 Haziran seçimlerinde Atatürk Cumhuriyetine son darbeyi vurup başkanlık sistemini getireceklermiş.  Ve enbesilin birisi çıkıp diyor ki 92 yıllık şanlı Cumhuriyet tarihimize reklam arası bile deme küstahlığını gösteriyor. Bunlar bu filmi çevirirken bizler ise onlara kendi filmlerinin sonunu göstereceğiz” dedi.
 
Konuşmaların tamamlanmasının ardından geceye katılanlara halk oyunları ve yöresel türküler eşliğinde müzik dinletisi yapıldı. Toplu olarak sahneye çıkan Milletvekili Aday Adayları ve CHP Uşak İl Teşkilatı birlik ve beraber mesajı verdiler.Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.