GÜNCEL'DE BU HAFTA

GÜNCEL'DE BU HAFTA
16 Ocak 2015 Cuma 16:35

RANT PEŞİNDE KOŞANLARA ADALET CEVABINI VERECEKTİR

Öz Ege TV’de her salı yayınlanan  Durdu Doğan ve Avukat Hüseyin Ufuk Uğur değerli görüşleri ile ekranlarınıza gelen güncel programında bu hafta Uşak Üniversitesi’nde yaşanan sıkıntılar başta olmak üzere Kent Park projesinin işleyişi ve Uşak’ın temel sorunları ele alındı.

“BELİRLENEN KADROLARA BELİRLİ KİŞİLER GETİRİLDİ”

Uşak Üniversitesi’nin kurulum sürecine değinilen programda Üniversite yönetiminin kimsenin kendi tasavvurunda olamayacağı ifade edildi. Üniversite rektörünün danışmanının eşi için tanımlanan bir kadro bulunduğunu söyleyen Hüseyin Ufuk Uğur, açılan kadroya alınacak şahıs için tanımlanmış özelliklerin o kişiden başka kişinin başvuramayacağı bir kadro haline getirildiğini ifade etti. ALES sınavında en düşük puanı alan kişinin Müzik Kuramları Eğitimi Ana Sanat Dalı’nda birinci sıraya çıkarılabileceğini de söyledi. Konu ne olursa olsun kimsenin hukuka aykırılık yapmaya hakkı olamayacağını da belirten Uğur, “Eline fırsat geçmemiş insan dürüst insandır. Bizim toplumumuzda şöyle bir düşünce var. Bir yere varıncaya ya da ulaşıncaya kadar Allah’ın tasavvuruna bırakılan doğruluktan bahsedenler, o makama ve ya mevkiye ulaştıklarında ben yaparım ben bilirim gibi firavun benzeri fikir içerisinde oluyorlar” dedi.

“KENT PARK 4 YILA SIĞDIRILACAK BİR PROJE DEĞİL”

Uşak’ta yapılacak olan Kent Park projesinin gerekli proje olduğuna değinilen programda sürecin uzayabileceği ve Uşak’ın bunu kaldırabilmesi hususunda tereddütler dile getirildi. Ayrılan bütçenin ve projenin yapım sürecinin uzunluğuna dikkat çeken Durdu Doğan, “Bir yıl önce çizilen bir projenin ancak bir yıl sonra yapımına başlanması sürecin ne kadar uzayacağını gösterir. Uşak bütçe olarak bunun altından kalkabilir mi bunu ilerleyen süreç gösterecek” dedi. Projenin içeriğinin vatandaşların kullanımına açık yeşil alanların olduğu bir park projesi olduğunu ifade eden Doğan, “Belediye Başkan yardımcıları ile yaptığımız görüşmelerde buranın park alanı olarak dönüştürüleceği söylendi. Fakat stadyumun olduğu alanın alışveriş merkezi olarak yapılacağı iddiaları var. Eğer o alana alışveriş merkezi yapılırsa Uşak’a büyük bir ihanet olur” dedi. Konu ile ilgili düşüncelerini açıklayan Ufuk Uğur, konuya hâkim olmadığını fakat belediyeden edindiği bilgilere göre oranın Kent Park yapılacağını belirtti. Kent Park projesinin Uşak’ın vizyonunu da değiştireceğini ifade eden Uğur, merkezi yönetim ile organizasyon arasında uyumun sağlanamaması durumunda ise kamu alanların belediye idaresine kazandırılamamasının söz konusu olacağını da vurguladı. Kent Park projesinin gerçekleşmesi durumunda vatandaşların ferahlayacağını belirten Hüseyin Ufuk Uğur kent içerisindeki yaşama değeler kazandıracağının da altını çizdi.

“GEÇ KALINMIŞ BİR ATAMAYDI”

Gündemin ikinci bölümünde son dakika haberi olarak HSYK’nın yaptığı atamalar değerlendirildi. Uşak’a 6 hakim ve savcı atanırken, Uşak’ta görev yapan 3 hakim ve savcı başka şehirlere atandı. Bir hukukçu olarak bu konuyu değerlendiren Avukat Hüseyin Ufuk Uğur, HSYK’nın siyasi bir zümrenin tek elinden kurtarmak adına doğru bir karar alındığını ve bu kararı uzun zamandır beklediklerini belirtti.

“UŞAK BASINININ GELDİĞİ SON DURUM ORTADA”

Tehditkâr sözlerle halkın seçimi ile başa gelmiş bir kurumu baskı altında tutmaya çalışmanın ve elinde hiçbir delil belge bulunmaksızın sırf şaibe yaratmak ve bir takım menfaatler yaratmak için sürekli ipi elinde tutmak isteyenlerin basın etik ve ahlakından uzak olduğunu söyleyen Ufuk Uğur “Hepimiz bu kentte yaşıyoruz ve kimin ne olduğunu eminim hepimiz biliyoruz. Bu yönde gidenlere bir gün hadleri bildirilir” ifadesini kullandı. Bunun üzerine Durdu Doğan’ın “Bizleri de bir sürece katmaya çalışmak isteyenler oluyor. Kimse bizi bu sürece sürükleyemez”  ifadesi gündeme damgasını vurdu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.