İSMAİL GÜNEŞ AKP MİLLETVEKİLİ A.ADAYI OLDU

İSMAİL GÜNEŞ AKP MİLLETVEKİLİ A.ADAYI OLDU
20 Şubat 2015 Cuma 16:48

Ak Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş 25. Dönem Milletvekilliği için Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı.

AKP Milletvekili ismail GÜNEŞ yaptığı açıklamada:
 "2011  Haziran seçimlerinde Ak Parti Uşak Milletvekilleri adayları olarak bizlere çok büyük destek verdiniz ve şahsımın 24. Dönem milletvekilliğine seçilmesine vesile olduğunuz için sizlere şükranlarımı sunarım. Milletvekillerinin kâğıt üzerinde baktığınızda yasama ve denetleme olmak üzere iki görevi vardır.  Ama vatandaşlarımızın ise bizden beklediği burada yazılı olmayan Uşak’ımıza yapılmış olan yatırımlardır. Ak parti hükümetlerimiz döneminde şehrimize çok büyük yatırımlar yapıldı. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ben sizlere 24. Dönemde yapılan yatırımlardan bahsetmek istiyorum.
        Eğitim bizim için çok önemli Ak parti hükümetlerimiz döneminde Uşak’ımıza 164 milyon TL’lik yatırım yapılmış 90 milyon TL’si bu dönemde yapıldı. Bu sayede bu dönemde Uşak’ımıza 29 adet okul ve tesis kazandırdık.    Uşak Halk Eğitim Merkezi ve Kent Park alanındaki okulların taşınması için iki adet 32 derslikli ve bir adet  16 derslikli  okul,  iki adet kapalı spor salonu ve iki adet 300 er kişilik okul pansiyonu  2015 yatırım planına alma çalışmaları devam etmektedir.
 
       Bizden önceki dönemde başlayan Uşak Devlet Hastanesi bitirilerek iç donanımı ve cihazları yenilendi. Kardiovasküler cerrahi ruhsatı alındı ve yakında açık kalp ameliyatlarına başlanacak ve anjiyo yapılabilecek. 
 
Eşme ve Banaz ilçemizde 60’ar yataklı devlet hastanelerimizin inşaatı devam etmektedir. Yeni Uşak İl Sağlık müdürlüğünü binasının yapımı için proje çalışmaları bitmiş olup ihalesi kısa zamanda yapılacak ve inşaatına başlanacaktır. 200 yataklı  ek Uşak Devlet Hastanesi binası proje çizimlerine başlandı.
 
   Gençlerimiz bizim için önemli dedik ve Uşak Gençlik Merkezimizin yapımı bitti, Uşak kapalı yüzme havuzumuzun yapımı devam ediyor , çim futbol sahalarımız bazısı bitti bazısı devam ediyor.  Basketbolla ismini duyuran Uşak’ımıza 3500 kişilik kapalı spor solunu yakışır dedik ve proje çalışmaları bitti. Yakında ihale ve yapımına başlanacaktır. Atlı Cirit Kulübü deyince Uşak akla gelmektedir ve bu müsabakaların yapılabilmesi için çok daha modern Uşak atlı cirit sahamızın projesi çizildi ihalesine çıkacağız.
 
    Sulu tarım Uşağımız için çok önemli dedik ve Orman ve Su İşleri Bakanımız sayın Veysel Eroğlu’nun  büyük destekleri sayesinde 31 adet baraj, gölet, yeraltı ve yerüstü sulaması gerçekleştirdik. Uşak dokuzsele çayını ıslah ederek şehrimizi güzelleştiriyoruz. 2015 yılında da 6 gölet, Eşme deresi, Banaz çayı ve Karahallı derelerinde ıslah için yapımına başlayacağız.  Orman ve Su İşleri Bakanımız sayın Veysel Eroğlu’na bu yatırımlardan dolayı ve Türkiye’de ilk defa organize sanayinin su ihtiyacında yardımcı olduğu  teşekkür  ederim. Eşme’mizin susuzluğunun da giderilmesinde çok büyük destekleri mevcuttur. 
     Uzun süredir konuşulan 29 km’lik üç gidiş üç geliş olan Uşak çevre yoluna başladık hızla devam ediyoruz .Ulubey –Uşak yolu bitti.  Eşme- Ulubey yolu  devam ediyor.  Daha önceki dönemde başlamış olan Uşak-Sivaslı ve Eşme-Kula yolları da bitme aşamasına geldi bu yıl Allah izin verirse bitireceğiz. Allah izin verirse önümüzdeki yıl Eşme -Güney yoluna ve Eşme Çevre yoluna başlayacağız.
    Karun hazineleri ile anılan Uşak’ımızda bunları sergileyecek çok güzel bir müze yapıyoruz bitme aşamasına geldi.  Ayrıca kütüphane ve Kültür ve Turizm il Müdürlüğü binasını yıkıp yeniden yapacağız projesi bitti ihale aşamasındayız.
    Yaşlılarımız için önemli olan son derece modern Türkiye’de ilk defa Uşak’ta uygulanan proje olan 200 kişilik huzur evi inşaatımıza başladık. Uşak Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğü yeni binasının proje çalışmaları devam ediyor.
   Uşak Adliye sarayımızı bitirdik ve taşındık hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim. Diğer taraftan Eşme ve Banaz adliye binalarımızın proje çalışmaları devam etmektedir.
 
  Uşağımız için önemli  projelerinden biri olan kentsel dönüşüm projesine 2012 yılında başladık 216 daireyi bitirdik geri kalan 975 ticarethane, 1050 daire, sağlık ocağı, okul ve camiden oluşan geri kalan aşama ihale edilerek inşaatına başlandı. Burası Uşağımız için yeni bir yaşam merkezi olacaktır.  Ayrıca TOKİ tarafından Eşme de 188 konutlu ve Karahallı’da 108 konutluk TOKİ inşatlarımız bitti. Yeni Uşak sanayi sitesinin TOKİ tarafından yapılaması için işlemlerimiz devam etmektedir.
    
 2006 yılında kurulan üniversitemiz son yıllarda hızla büyüdü 2011 yılında 5 fakültemiz, 9700 öğrencimiz ve 72.000 metrekare kapalı alanımız varken bu gün diş hekimliği fakültemizin de olduğu 11 fakültemiz, 22.000 öğrencimiz ve 162.bin metrekare kapalı alana  ulaştık. 2000 kişilik yeni KYK öğrenci yurdu yatırıma aldırdık. Proje çalışmalarına başlandı.
  Uşak İl Emniyet binamız ihale aşamasında  bu yıl inşaatına başlayacağız. Eşme SGK binamız bitti. 
Uşağımızın ihtiyacı olan Tapu ve Kadastro binasının ihalesi yapıldı. Yakında inşaatına başlayacağız.
Enerji anlamında Uşağımızın sorunlarını çözecek 380 bin /154 bin’lik indirici yapımına Örencikte başlandı. Karahallı, karma organize sanayi ve Banaz 154 bin/34 binlik indirici yapımı için yatırıma alındı ve çalışmalar devam etmektedir.  
 
   Karahallı organize sanayimizin  hayata geçmesi için alt yapı çalışmaları  devam etmekte  olup ayrıca 36 adet fabrika binamızın TOKİ tarafından yapımı çalışmaları devam etmektedir. 2005 yılında çıkan 5084 sayılı teşvik yasasından uşağımızın bu dönemde de  faydalanmasına devam edildi.
         Pek çok alanda önemli miktarda Uşağımıza yatırım yapılmasına vesile olan Başta Cumhurbaşkanımız Sayın  Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Sayın  Prof. Ahmet Davutoğlu’na ve Bakanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.
 
Değerli Hemşerilerim,
24. Dönemde edindiğimiz bu tecrübelerle yaptığımız hizmetlerin 25. Dönemde de devam ettirilmesi ve yeni hizmetlerin eklenmesi için Cenabı Allah nasip ederse halkımızda destek verirse  7 Haziran 2015 de yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilliğine aday olabilmek için Genel Merkeze başvuruda bulunmuş bulunmaktayım. Ak Partiden milletvekilliği aday adayı veya aday olmanın bir şeref olduğunu düşünerek bu yolda cesaret ve fedakârlık göstererek Uşak için yola çıkmış tüm aday adayı kardeşlerimize başarılar dilerim. Ülkemiz için, milletimiz için ve  Uşak’ımız için en faydalı ve yararlı hangi arkadaşımız olacaksa ona nasip olmasını Cenab-ı Allah’tan  dilerim. Tüm hemşerilerimizi, vatandaşlarımızı ve kardeşlerimizi saygıyla ve hürmetle selamlıyor, Allah yar ve yardımcımız olsun." diyerek sözlerine son verdi.
                                                     
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.