İŞYERİ HEKİMLERİ MEDİCALPARKTA BİRARAYA GELDİ

İŞYERİ HEKİMLERİ MEDİCALPARKTA BİRARAYA GELDİ
27 Ocak 2015 Salı 10:05

İŞYERİ HEKİMLERİ MEDİCALPARKTA BİRARAYA GELDİ
 
Medical Park Uşak Hastanesinde bir araya gelen işyeri hekimleri
 ‘’Meslek Hastalıklarında tanısal yaklaşım ve İşe giriş raporlarında dikkat edilmesi gerekenler’’ konulu seminere katıldılar.
 
Seminerde Medical Park Uşak Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr.Metin ERDİNÇ; Gürültü nedir, gürültüden doğabilecek rahatsızlıklar, Odyometrinin ilkeleri, Meslek Hastalıklarında Odyometrinin yeri ve yorumlanmasındaki önemli detaylar nelerdir.
Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat YÜZÜAK; Meslek Hastalıklarına yaklaşım, SFT nasıl yapılır ve SFT yorumlamasındaki önemli noktalar, tanı ve tedavideki gelişmeler
Radyoloji Uzmanı Dr. Timoti OLALEYE; PA AKC Grafisinin  meslek hastalıkları yönünden yorumlanması konularında bilgiler verdi.
 
Medical Park Uşak Hastanesi Başhekim Yardımcısı Acil Servis Hekimi Dr. Gökalp ÖZTÜRK, meslek hastalıklarının kayıtlarının yetersiz olması, teşhis koymada hekimlerin diğer hastalıklar gibi değerlendirmesi nedeni ile özellikle iş yeri hekimlerinin ve büyük sorumluluk aldığını söyledi. İşe giriş ve takip muayenelerinde daha önce nerede çalıştığı ve halen devam ettiği işin özelliklerinin detaylı sorgulanması meslek hastalıklarının tanısında yardımcı olacağını belirterek, meslek hastalıkları yapılan iş ile ilgilidir, işten kaynaklanmaktadır dedi.
Dolayısıyla meslek hastalıklarının sebebi bellidir, buna uygun bireysel ve iş yeri anlamında koruyucu önlemlerin alınması daha kolay olacaktır. Bu anlamda iş güvenliği uzmanları ve iş yeri ve aile hekimlerinin koordineli çalışması mesleki hastalık risklerini azaltacaktır.

 
Periyodik muayene ve tetkiklerin belirtilen aralıklarla yapılmasının önemli olduğu söyleyen Dr. Gökalp ÖZTÜRK, çalışanın iş yerinden ayrılması durumunda da yönetmelikte belirtilen süreler çerçevesinde sağlık kayıtlarının saklanması iş değişikliğinde sağlık kayıtlarının bir örneğinin yeni iş yerine gönderilmesi gerektiğini belirtti. İşe giriş muayenelerinin ciddi anlamda üstünde durulması gerektiğinin, İş yerindeki çalışma şartlarına göre çalışanın işe başlatılmasında ilgili kişinin sağlık durumunun uygun olması, hem meslek hastalıkları hem de iş hastalıkları yönünden üzerinde durulması önemli bir konudur dedi. 
Seminere katılan işyeri hekimleri soruları ile seminerin ne kadar gerekli bir çalışma olduğunu gösterdiler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.