KARAHALLI’DA CHP ŞÖLENİ

KARAHALLI’DA CHP ŞÖLENİ
01 Şubat 2015 Pazar 17:33


KARAHALLI’DA CHP ŞÖLENİ

CHP'liler Karahallı'da bir araya geldiler.
 
CHP Karahallı İlçe Yönetimi tarafından düzenlenen dayanışma gecesine Uşak İl Başkanı Ferit Güray, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve milletvekili aday adayları Barış Çoban, Bülent Horasan, İsmail Demirel, İsmet Akın, Mustafa Aydın, Mustafa Dönmez ve Özkan Yalım katıldı.

Dayanışma gecesinde milletvekili aday adayları tanıtım konuşması yaptı. Daha önce birçok dayanışma gecesi düzenlenmesine rağmen aday adaylarının tamamına söz hakkı verilmesi dolayısıyla da bir ilk gerçekleşti.
 
“AKP, ABD’nin Ülkemizdeki İstilacı Gücüdür”
 
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, ön seçimle gelmiş ilk kadın milletvekili olduğunu ve partisi için her zaman çalışmaya devam ettiğini belirtti. Milletvekili Yılmaz, “Hem Uşak’ın hem de Türkiye’nin sesi olmaya çalıştım. 100 yıllık bir yalan olan Ermeni soykırımının ortadan kaldırılması için CHP olarak gerekli çalışmaları yaptık. Ülke halklarının birbirine düşmemesi ve Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozmak için biz Strazburg’a gittik ve bunun mücadelesini veriyoruz. Bu ülke AKP’nin ve ABD’nin eşgüdümünde pkknın paramparça etmeye çalıştığı bir ülke görünümündedir. Başkanlık sistemi ile modern padişahlık sistemini getirmeye çalışan bir parti diktatörlüğü, şeriat ve İslam federasyonu oluşturulmaya çalışılan bir parti vardır karşımızda. Adı AKP olan bu parti aslında ABD’nin ülkemizdeki istilacı gücü konumundadır. Emperyalist güçler 100 yıl önce ülkemiz üzerinde nasıl oyun oynamaya çalıştıysa halen daha bu oyunu devam ettiriyorlar. Bizim görevimiz CHP olarak, cumhuriyeti kuran parti olarak ülkeyi yıkmaya ve paramparça etmeye çalışanlara karşı dimdik ayakta durmaktır. Bütün arkadaşlarım ve partililerim gibi bende ön seçimin vazgeçilmezimiz olduğunu biliyorum ve bunun talebini buradan bir kez daha dile getiriyorum” dedi.
 
 
“Bizler Artık Yenilgi Yüzü Görmekten, Üzülmekten Bıktık Usandık”
 
Milletvekili Aday Adayı Barış Çoban yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyetimizin AKP hükümeti tarafından tehdit edildiği şu günlerde, hazırlandığımız seçim öncesinde, hep beraber büyük başarılara imza atmak üzere burada toplandık. Mutlu ve huzurlu günlere ulaşmak için hep beraber seçime hazırlanıyoruz. Son belediye ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde istemediğimiz sonuçlar aldık. Hepimizin yaşadığı acıyı bildiğim için memleketim olan Uşak’ta taşın altına elimi koymak adına milletvekili aday adayı oldum. Bizler artık yenilgi yüzü görmekten, üzülmekten bıktık usandık. Artık başarıdan başka, Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nden başka umudu kalmamıştır. Aday adayı arkadaşlarımla beraber hepimizi bu ülke için görev başına davet ediyorum” dedi.
 
“CHP Çalışmak, Üretmek Ve Halkla Kucaklaşmak İçin Vardır”
 
Eski CHP Uşak İl Başkanı ve Milletvekili Aday Adayı Bülent Horasan yaptığı konuşmasında, “Faili meçhul cinayete kurban giden aydın yurtsever Prof. Dr. Muammer Aksoy’u ve suikasta kurban giden gazeteci yazar Abdi İpekçi’yi rahmetle anıyorum. Ben CHP kokan bir evden gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. CHP’nin ortak bir özelliği olması lazımdır. Sadece boş sözler ve propagandaya dayalı bir söylemlerle CHP iktidarı olamaz. CHP’nin iktidar olmasının tek yolu çalışmak ve üretmektir. Başkanlığım döneminde açtığımız halk evinden şuanda üniversite öğrencileri dâhil herkes faydalanıyor. Bizim en büyük sıkıntımız olan halkla kucaklaşmaktı ve Uşak Halk Evi’yle bunu hayata geçirdik. Biz halka kucaklaşmaktan, halka birlik olmaktan ve halk için çalışmaktan onur duyuyoruz. Artık CHP çalışmak, üretmek ve halkla kucaklaşmak için vardır. Para, rant ve faize dayalı bir sistemle şuan ki hükümet iflas etmektedir. Biz CHP iktidarı ile çalışan ve üreten bir Türkiye kurmayı vaat ediyoruz” dedi.
 
“CHP’de Umutsuzluğa Yer Yok, Arkamızdan Bir Tarih Geliyor”
 
Milletvekili Aday Adayı İsmail Demirel yaptığı konuşmasında, “Makamlar gelip ve geçicidir. Benim için asıl olan CHP üyesi olmamdır. CHP’li olmaktan ve çalışmaktan her zaman gurur duydum. İki tane evlat babası olarak bu ülkede çocuklarımız bir gün faşizm altında ezilmesin, kızlarımız bir gün türban takmadan sokağa çıktı diye taşlanarak öldürülmesin diye siyaset yapıyorum. CHP, işveren odalarında 7 kişinin dilekçe vererek kurduğu bir parti değildir. CHP, savaş meydanlarında, Kuvayi Milliye ruhu ile kurulmuş bir partidir. CHP dün nasıl bu ülkeyi kurtardı ise bu günde bu ülkeyi düştüğü bu durumdan kurtaracak tek partidir. CHP’de umutsuzluğa yer yok. Bir tarih geliyor arkamızdan, Şeyh Bedrettin, Torlak Kemal, Teğmen Kubilay, Nazım Hikmet, bir dönem idam sehpasında kendi sandalyesini tekmeleyen üç fidan, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok, Uğur Mumcu, Ali İsmail Korkmaz ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk geliyor arkamızdan” dedi.
 
“Türkiye Karanlık Bir Yola Adım Adım Sürüklenmeye Çalışılıyor”
 
Milletvekili Aday Adayı İsmet Akın yaptığı konuşmasında, “Bizler aynı safta yer alan onurlu bir davanın neferleriyiz. Bizim kavgamız ülkeyi bölenlerle ve soyanlarla. Meydanlara ineceğiz, onların fiyakasını ve kimyasını bozacağız. 1966 yılında doğduğum gün bana İsmet İnönü’nün adını layık görmüşler. Yani doğuştan Halk Partiliyim. Sadece CHP’li olmak ülkemde olup bitenleri anlamaya yetmiyor, okumak ve öğrenmek de gerekiyor. Askerliğimi yaptığım döneme bakarsam vatan borcunun bedeli bu kadar düşmemişti. İki evlat babası olarak çocuklarımın sayısı için değil onların ülkelerine hayırlı birer birey olması için çalışıyorum. Çocuklarıma hırsızlıktan, yolsuzluktan uzak, gemicikleri olmazsa olmasın onurlarını sıfırlamamayı öğretmeye çalışıyorum. Çalışma ve başarıyı seviyorum ama ülkemi her şeyden daha çok seviyorum. Partimin başarısı için üzerime düşen bütün görevleri yerine getirdiğime inanıyorum. Çünkü biliyorum ki tarlada izi olmayanın harmanda izi olmaz. 12 yıldır ülkeyi yöneten AKP hükümeti Türkiye’yi sonu bilinmeyen bir karanlık yola doğru adım adım sürüklemektedir. Cumhuriyetin bütün kalelerini tek tek ele geçirmektedir” dedi.
 
“Gücümü Sermaye ve Medyadan Değil, Siz CHP’li Gönüldaşlarımdan Alıyorum”
 
Milletvekili Aday Adayı Mustafa Aydın yaptığı konuşmasında, “Bu günlerde AKP faşizminden korkup okuduğu gazeteyi bile gizleyen insanlar varken, CHP’liyim diye haykırıp bu salonları dolduran, onurlu ve yürekli vatandaşlarımı en içten dileklerimle selamlıyorum. 1988 yılından günümüze kadar örgütümüzün il ve ilçe yönetimlerinde görev yaptım. Hangimiz Nazım Hikmet gibi sürgünleri göze alıp direnebildik. Cumhuriyetimizi ve Atatürk’ü korumak için iktidar olmalıyız. Parti içinde çekişmelerde harcayacağımız enerjiyi AKP ile mücadelede kullanmalıyız. Ben gücümü sizlerden alıyorum. Arkamda ne sermaye, ne medya ne de genel merkezdeki ikili ilişkiler var. Benim gücüm sizlerin inancı ve güvenidir” dedi.
 
“Apoletsiz İktidara Son Vermek İçin Buradayım”
 
Milletvekili Aday Adayı Mustafa Dönmez yaptığı konuşmasında, “Yıllarca çeşitli görevlerde hep bir yerlerde çalıştım. Ama benim en büyük rütbem CHP’nin üyesi olmamdır. Türkiye’nin, Uşak’ın ve Uşak’lının sorunlarını Ankara’da dile getirmek için aday adayı oldum. Bu ülkede 12 yılda ne yiyeceğimizi, ne giyeceğimizi, nasıl yaşayacağımızı, kaç yaşında evleneceğimizi ve kaç çocuk yapacağımızı dikta etmeye çalışan apoletsiz bir iktidarı tarihin karanlık sayfalarına gömmek için aday adayı oldum. Sivaslı Ethem’in ülke sevdasını dile getiren yarım kalmış türkülerini Ankara’da söylemek için aday oldum” dedi.
 
"Cumhuriyetimizi Yıkmaya Çalışanlarla Mücade Etmek İçin Adayım"
 
Milletvekili Aday Adayı Özkan Yalım yaptığı konuşmasında, “Atatürk ilke ve devrimlerine inan bir ailenin evladıyım. Ben Cumhuriyetçiyim, halkçıyım, milliyetçiyim, devletçiyim, laikim, devrimciyim, kısacası ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Cumhuriyetin yıkılmaya çalışıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve silah arkadaşlarına dil uzatıldığı bir dönemde 25 dönem CHP’den milletvekili aday adayı oldum. Örgütüne ve üyelerine inanan bir aday olarak, aday belirleme yönteminin ön seçim olması gerektiğine inanıyorum. Eğer seçilirsem alacak olduğum maaşı il ve ilçe yönetimlerine aktararak örgütümün maddi sıkıntılarını gidermenin sözünü veriyorum. Partimin oy alamadığı yerlerde daha sıkı bir çalışma yapması için ses sistemli 20 araç sözünü veriyorum. Uşak’lı vatandaşlarımızın istihdam ve işsizlik sorununu çözmek için 1200 kişilik bir fabrikayı Uşak’a kazandıracağım” dedi.
 
CHP İl Başkanı Ferit Güray ve milletvekili aday adaylarının ortak söylemlerinde aday belirleme yönetimi olarak ön seçim istekleri yer aldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.