ÖZGECAN'I UNUTMAYACAĞIZ

ÖZGECAN'I UNUTMAYACAĞIZ
19 Şubat 2015 Perşembe 12:30

Uşak'ta  Özgecan Aslan'ın öldürülmesi protesto edildi.
 
Belediyesi önünde toplanan Türkiye Gençlik Birliği üyeleri sloganlarla Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü.
 
Atatürk anıtı önünde grup adına bir açıklama yapan Ece Su Akın ve Ezgi Sağcan:  Bugün Özgecan Aslan için, aydınlığın savunucuları olarak burada toplanmış olmaktan utanç duyuyoruz!

“Ülkenin güvenliğini sağlamak” adına gençlerimizin gözü plastik mermilerle çıkarılırken; Özgecan’ın güvenliğinin sağlanamadığı bir Türkiye’yi kabul etmiyoruz, vicdanlarımız isyan ediyor!
 
Özgecan 20 yaşındaydı, evine dönmek üzere minibüse bindi, tecavüz edildi, canice yakıldı!
Özgecan’ın geleceği yakıldı, gençliği yakıldı!
Özgecanlarımız Türkiye’nin dört bir yanında her gün yakılıyor;
Çocuk yaşta okula değil ‘koca evi’ne gönderilerek yakılıyor,
Güneydoğumuzda, hükümetin kendi elleriyle PKK’ya teslim ettiği Güneydoğumuzda Özgecanlarımız törenin kanunlarına kurban ediliyor,
 
Özgecanlarımız aile içinde her gün şiddet görüyor, sorumlular her gün seyrediyor!
 
Anaların elinden çıkan, kadınlarımızın emeğiyle kurulan topraklarımızı kadın mezarlığı haline getiren, iktidar partisi ve idareciler siz de bu cinayetten sorumlusunuz! 
 
Sizler; kadınımızın, yurttaşımızın değil, saraylarınızda kendi güvenliğinizi sağladığınız için sorumlusunuz!
 
Kürsülerinizde yaptığınız o konuşmalarınızda kadını ayaklar altına alıp, kadınımızı gericiliğe ve yobazlara teslim ettiğiniz için sorumlusunuz!
 
Hizmetinize amade olan medyanızda, kadını ayaklar altına alan, aşağılayan hurafecilerinizle sorumlusunuz!
 
Kadını bir ‘mal’ gibi gördüğünüz ve metalaştırdığınız için sorumlusunuz!
 
Kadını çalışma hayatından ve üretimden koparıp, evde erkeğin hizmetine sunduğunuz için sorumlusunuz!
 
Siz yüzlerce koruma ile gezerken; eşinin tehditlerine rağmen koruma vermediğiniz tüm kadınlarımızın ölümünden sorumlusunuz!
 
Atatürk Cumhuriyetiyle yaratılan kamucu kurumları özelleştirerek, devlet tarafından halka sunulması gereken, ulaşım gibi temel hizmetleri ne idüğü belirsiz şahıslara bıraktığınız için Özgecan’ın ölümünden sorumlusunuz! 
 
Amerikan modeli eğitim anlayışınızla aydınlanmanın temel taşı Üniversitelerimizi şehirlerden koparıp, dağ eteklerine taşıdığınız için Özgecan’ın ölümünden sorumlusunuz!

 
Cinayete kurban giden tüm kadınlarımızın, Özgecanımızın kanı üzerinizde!
 
Bugünlerde biz Özgecanımıza yanarken, AKP hükümeti büyük bir hevesle “İç Güvenlik Paketi”ni Meclise getirdi. Buradan sesleniyoruz! Bu paket ‘iktidarınızın güvenliği’ paketidir. Bu paket insan haklarını, adaleti, özgürlüğü ayaklar altına alacak ve polis devletinin yasal dayanağı olacaktır. 
 
Tayyip Erdoğan’a, Ahmet Davutoğlu’na soruyoruz; yalnız kendi güvenliğiniz için 132 maddelik koca bir kanun tasarısı hazırlarken, canice katledilen kadınlarımız için yalnızca özür mü dileyeceksiniz? Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, Başbakanın, hükümetin ve bu ülkeyi yönetenlerin görevi, özür dilemek, temennilerde bulunmak değildir.
Bu kaçıncı cinayet? Bu kaçıncı özür?
 
Hatırlayacaksınız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, kadın ve çocuklara yönelik tacizler gündeme geldiğinde “Çocuklara çığlık atmayı öğretmeliyiz” demişti.
 
İşte çözümleri budur! AKP iktidarı ve ortakları, Tayyip Erdoğan’lar kadınlarımızın çığlığı sizin sonunuz olacak! 
 
Özgecanlarımıza, söz veriyoruz; halkımıza söz veriyoruz! Bilimin yol göstericiliğinde Atatürk’ün çağdaş, aydınlık, laik Türkiye’sini kuracağız! dedi.


 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.