SSK EVLERİ TEKRAR GÜNDEME TAŞINDI

SSK EVLERİ TEKRAR GÜNDEME TAŞINDI
03 Ocak 2015 Cumartesi 16:14

2015 yılının ilk Belediye Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. CHP’li üyelerin önergesi ile SSK Evleri sorunu bir kez daha gündeme alındı. CHP’li üye Avukat Mehmet Karakoç, SSK Evleri projesine yapılan itiraz sayısının artmasından dolayı konuyu tekrardan görüşülmek üzere meclis gündemine taşıdıklarını belirtti.

Uşak Belediye Meclisinin 17.11.2014 Tarih ve 2014/750 karar sayılı kararı üzerine Cumhuriyet mahallesinde bulunan SSK Evleri olarak bilinen alanda, riskli yapılar olduğu için yıkım kararı alınması ve bölgede yapılaşması durdurmak için imar verilememsi kararı verilmişti. Bu karara yönelik itirazların artması üzerine CHP gurubu konuyu tekrardan Belediye Meclisinde dile getirdi.

Uşak Belediye Meclisi 2015 yılı Ocak ayı ilk oturumu Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ’ın başkanlık yaptığı toplantıda ocak ayı gündem maddeleri kabul edildi. Toplantı, 5 Ocak Pazartesi günü görüşülmek üzere ertelenirken, CHP Belediye Meclisi Üyesi ve İmar Komisyonu Üyesi Avukat Mehmet Karakoç, CHP Grubu olarak ek gündem maddesi sunmak istediklerini ve gündeme alınmasını talep ettiklerini söyledi. Başkan Uludağ, bu talebi meclis üyelerinin oluruna sundu. Ek gündem maddesi, oy birliği ile kabul edildi ve meclis gündemine kabul edildi.

CHP Uşak Belediye Meclisi Grubu, ek gündem maddesi olarak verdiği önergesinde şu şekilde oldu:

UŞAK BELEDİYE MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA   

“Bilindiği üzere Uşak Belediye Meclisinin  17.11.2014 Tarih ve 2014/750 K sayılı kararı ile İlimiz cumhuriyet Mahallesinde SSK Blokları olarak bilinen konut alanında riskli alan tespiti yapılmış ,ve bu alanda imar durumu verilmemesi,ifraz-tevhid işlemlerinin yapılmaması ,proje bütünlüğü gözetilerek yapı ruhsatı ve benzeri işlemlerin gerçekleştirilmemesine karar verilmiştir.

Karara dayanak 14.11.2014 Tarih ve 267 Karar sayılı İmar Komisyonu raporunda da bu bölgede SSK bloklarından 3 tanesinde daha önceden Riskli Yapı tespiti yapılmış olduğu, Alan içerisinde 2 adet boş parsel bulunduğu, yine alan içerisinde yeni yapı-yapılar olmasına rağmen alanın bütüncül çalışması için bu parsellerinde şimdilik alan içerisinde kalmasının uygun bulunduğu belirtilmiştir.
Ancak Uşak Belediye Meclisinin 17.11.2014 tarih ve 2014/750 sayılı kararına hem SSK blokları malikleri, hem boş parsel malikleri hem de bahse konu yeni bina sahipleri tarafından çok sayıda itirazın yapılmış olduğu aşikârdır.

Konunun hassasiyeti ve önemine binaen bu itirazların ivedilikle dikkate alınıp yeniden değerlendirilmesi gerektiği halde Başkanlık Makamınızca bu itirazlar dikkate alınmamış ve 2015 yılı Ocak ayı gündemine dahi alınmamıştır.

Bu nedenlerle; Vatandaşlarımızın mağduriyetlerine yol açmamak veya varsa mağduriyetleri gidermek için ve de ilerde telafisi mümkün olmayacak zararlara yol açmamak için bahse konu Belediye Meclis kararına yapılan itirazların 2015 yılı Ocak ayı Meclis gündemine EK GÜNDEM MADDESİ olarak alınıp yapılan itirazların İVEDİLİKLE yeniden değerlendirilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz.02.01.2015”
 
Av. Mehmet Karakoç,  Mustafa Güngör, Aynur Yurtsever, Rıfat Alakent, Mustafa Ekşi

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.