UŞAK BANA "İLK OLMA ONURUNU YAŞATTI"

UŞAK BANA
18 Şubat 2015 Çarşamba 20:08

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz Durdu Doğan’ın hazırlayıp sunduğu Güncel programına konuk oldu.

Gündemi değerlendiren Dilek Akagün Yılmaz, 17 Şubat 1926’da kabul edilen Türk Medeni kanunun, kabulü konuşuldu. Medeni kanun ile edinilen hakları değerlendiren Dilek Yılmaz  kadınların da erkeklerin de birçok hak elde ettiğini özelikle saltanat ile biraz daha geride kalan kadınların, bu kanun ile öne çıkmaları ve hak etikleri yeri bulmaları daha kolay hale geldiğini ifade etti.  Camilerde nikah kıyılmasının medeni kanuna aykırı olduğunu belirten Yılmaz, camide nikahın kadınların özgürlüğünün kısıtlanması demek olduğunu belirtti.   Aynı zamanda Yılmaz ;Medeni Kanun ile biyolojik ve psikolojik olgunluk olarak evlilik çağının 18 olduğu saptanmıştır, ifadelerini kullandı. 

SIRALAMAYA GİREMESEM BİLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDERİM
 
Genel seçimleri değerlendiren Dilek Akagün Yılmaz, geçmiş yıllarda yapılan seçimlerde de ön seçim olması kaydıyla aday olduğunu ve bu seçimlerde de ön seçimin olması şartıyla aday olduğunu belirtti. Ön seçim sonrası sıralamaya dahi giremese bile yine de seçim çalışmalarına devam edeceğini belirten Yılmaz, CHP’nin, Türkiye’yi  birleştirici güç olduğunu ve sıralamaya girmenin bir önemi olmadığını sonuç ne olursa olsun çalışmalarına devam edeceğini ifade etti. CHP Gene Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun DSP ile birleşirsek  gerekirse partinin amblemini bile değiştiririz ifadelerini değerlendiren Dilek Yılmaz, partinin amblemindeki her bir okun ayrı bir anlam ifade ettiğini, her birinin ayrı bir yeri olduğunu ve değiştirilemeyeceğini belirtti. 

ÇÖZÜM SÜRECİ DEĞİL ÇÖZÜLME SÜRECİ
 
Çözüm süreci hakkında konuşan Dilek Akagün Yılmaz, AKP’nin ülkeyi devraldığında PKK’nın neredeyse bittiğini şehit cenazelerinin neredeyse hiç gelmediğini, terör olaylarının sıfıra indiğini belirtti.  AKP’nin iktidara gelme amacının büyük kürdistan idealini gerçekleştirmek olduğunu ifade eden Yılmaz 2005’ten sonra da açılımın çözüm sürecinin başladığını çözülme sürecinin başlatıldığını belirtti. Recep Tayyip Erdoğan’ın BOP Eşbaşkanı olduğunu hatırlatan Yılmaz, doğuda bir kürdistan yaratmak istiyorlar, dedi. Çözüm sürecinin baştan sona yanlış olduğunu belirten Yılmaz,  pkk ile Türk Ordusu’nun bir ateşkes içerisinde olmadığını, askerin, polisin, karakola, kışlasına çekildiğini, bebek katilinin, pkknın umut olarak gösterildiğini belirtti.

ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERDİK

 
Milletvekilliği süresince son üç buçuk yılını değerlendiren Dilek Akagün  Yılmaz, yaptığı çalışmaları Öz Ege Tv ekranları aracılığıyla vatandaşlarla paylaştı. Uşak yararına birçok işe imza attığını belirten Dilek Yılmaz, gerek ulusal gündem gerekse yerel gündem hakkında meclise pek çok soru önergesi verdik, Soma faciasını ve sonrasında yaşananları yakından takip ettik bunlar ve bunlara benzer pek çok işe imza atık, dedi. Muhalefet partisi olarak neredeyse yapabileceğimiz her şeyi yaptıklarını belirten Yılmaz, insanlara bunları anlatmaya çalıştık, dedi.

İlkler Şehri Uşak'ın İlk Kadın Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz

Öz Ege Tv ekranlarında Durdu Doğan'ın konuğu olan Dilek Akagün Yılmaz Uşak’ın ilkler şehri olduğunu, kendisinin de Uşak’ın ilk kadın milletvekili olmasının haklı gururunu yaşadığını belirtti. Ülkemizde ilkler şehri olarak anılan Uşak’ın ilk kadın milletvekili olan Dilek Yılmaz, Uşak için, Uşak’ın geleceği için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum, dedi. Uşak için mecliste soru önergeleri verdiğini, Uşak’ın yararına olan şeyleri yapmak için icra mercilerine, Uşak halkının isteklerini ilettiğini belirtti. Uşak halkının gerek ekonomik, gerek sosyal anlamda daha iyilere layık olduğunu belirten Yılmaz, bunun için Uşak’ın tek kadın milletvekili olarak çalışmalar yaptığını belirtti.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.