UTAŞ'A OLAĞANÜSTÜ DEVİR

UTAŞ'A OLAĞANÜSTÜ DEVİR
26 Aralık 2014 Cuma 20:02

Belediye Meclisi’nden “Çekimser” karar

Belediye Meclisi’nde görüşmeleri devam eden ve işletmesi Belediye’ye bağlı bulunan Kayaağıl Termal Tesisleri, Huzurpark Sosyal Tesisleri Kafeteryası, Otoparklar, Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi Kafeteryası, Tiritoğlu Parkı Çayzade, Halk Ekmek Fırını, Uşak Kent Tarihi Müzesi Kafeteryası’nın 5 yıl süreyle UTAŞ A.Ş.’ye devredilmesi ile ilgili olarak olağan üstü toplandı.

Belediye Başkanı Nurullah Cahan başkanlığında toplanan Belediye Meclisi’nin gündeminde belediye tarafından işletilmekte olan yerlerin 5 yıl süreyle başka bir kurum, işletme ve şahıslara devredilmemesi koşuluyla ve bu işletmelere dair hukuk işlemlerinin Belediye Hukuk İşleri Müdürlüğünce yapılması konusuna ait 1.Asliye Hukuk Mahkemesince verilen Bilirkişi raporunun görüşülerek karara bağlanması yer aldı. Gergin geçen toplantıda söz alan CHP gurubunun, ““UTAŞ bu işletmelerin giderlerini karşılamayacak, belediyeye ek külfet yansıyacaktır. Vatandaşın gelirleriyle sermayesini sağlayan yerlerin tamamının UTAŞ’a devredilmesi ne ölçüde doğru? Bilirkişinin yaptığı kayıtlarla belediyenin kayıtları örtüşüyor mu? ” sorusuna cevap veren Belediye Başkanı Cahan “Bundan öncede AKP ve MHP’nin oylarıyla bu şekildeki yerlerin işletme hakkı kurumlara devir edildi. Biz burada vatandaş için çalışıyoruz. Vatandaşın daha iyi hizmet almasını sağlamak adına karar alıyoruz” dedi.

MHP gurubunun ise “Cumhuriyet Oto Parkı’nın 5 yıllık gelirinin 1 Trilyon olduğu göz önünde bulundurulursa, 200 bin kişinin hakkının olduğu bir tesisin gelirlerinin UTAŞ’a devredilmesini uygun görmüyoruz. UTAŞ’a, belediye otoparkını devretmenin ne gibi bir kazancı olacaktır, ne gibi bir getirisi olacaktır. UTAŞ’ın belediyeye kazandırdığı dolaylı gelirlerle bu konuyu ayrı tutmak gerekmektedir” dedi.

Yapılan açıklamaların ardından oylamaya sunulan madde çekimser oy çoğunluğu ile kabul edildi.
Alınan karar doğrultusunda 5 yıl süreyle Belediye bünyesinde bulunan Kayaağıl Termal Tesisleri, Huzurpark Sosyal Tesisleri Kafeteryası, Otoparklar, Atlı Spor ve Rehabilitasyon Merkezi Kafeteryası, Tiritoğlu Parkı Çayzade, Halk Ekmek Fırını, Uşak Kent Tarihi Müzesi Kafeteryası’nın işletme ve sermaye hakkı UTAŞ A.Ş.’ye devredilmiş oldu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.