İÇ GÜVENLİK TASARISI TAM BİR ALDATMACADIR"

İÇ GÜVENLİK TASARISI TAM BİR ALDATMACADIR
19 Şubat 2015 Perşembe 14:42

 ADD UŞAK ŞUBE BAŞKANI ARİF GÜVENİR İÇ GÜVENLİK TASARISI HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

 İÇ GÜVENLİK YASA TASARISI
 
Bilindiği gibi,İç Güvenlik Yasa Tasarısı mecliste kavga gürültü içinde görüşülmeye başlandı.
Mecliste ;Türkiyenin  ve dünyanın şahit olduğu bir vahşet ve zorbalık la tam bir faşizan tavır sergilenmiş,halkın güvenliği için çıkarıldığı söylenen yasa görüşmelerinde ,TBMM  kendi vekillerinin  can güvenliğini sağlayamamış ,sokakta bile rastlanamayacak mahalle kavgası yaşanmıştır.
 
 Kadın vekilleri yumruklayan ,bir muhalefet milletvekilinin kafasına çekiç fırlatıp yaralanmasına neden olan iktidar mensubu bir vekil,utanmadan televizyonlara çıkıp muhalefeti suçlaması anlaşılır gibi değildir.

 
  Mecliste çıkan bu gürültü faşizmin  ayak sesleridir.
  İç Güvenlik Paketi  tam bir aldatmacadır.
  Amacı terörle mücadele değil,cumhuriyet yıkıcılarına karşı direnen halkı sindirmektir.
   
13 yıllık AKP iktidarı döneminde Cumhuriyetimizin temel nitelikleri birer birer hedef alınmış, ulusal birliğimiz, bütünlüğümüz TEHLİKEYE girmiştir. 

 
İç Güvenlik yasa tasarısını Meclise sunan iktidar partisi paketin amacının terör eylemleri nedeniyle vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması olduğunu söylüyor. Buna kargalar bile güler. 
Çünkü:

AKP iktidara geldiğinde Apo hapiste, PKK ise bitmiş idi. Terörü büyütüp bu gün doğu ve güneydoğu bölgesini PKK’ya teslim eden, orada Devleti fiilen yok eden BU İKTİDARDIR.

PKK terör örgütü ile Oslo’da masaya oturan, “demokrasi ve çözüm süreci” ve “açılım paketleri” adı altında teröre destek veren, Türkiye’nin bölünmesinin yolunu açan bu İKTİDARDIR. Bu süreçte en önemli ortağı BDP ve HDP’dir;

Teröristlerin çiçeklerle karşılanmasına göz yuman ve çadırdan bozma mahkemeler kurarak onları serbest bırakan bu İKTİDARDIR.

Terör örgütünün fiili egemenlik alanları kurmasına, Atatürk heykellerini yakıp yıkmasına karşın, askeri, polisi görev yapamaz kılan bu İKTİDARDIR.

Suriye halkına karşı emperyalistlerin taşeronluğunu üstlenen, sonrasında “büyük Osmanlı” kurma hayaliyle Suriye’ye karşı yürütülen emperyalist savaşta dinci terör örgütlerinin yanında yer alıp kendi ülkesinin güvenliğini tehlikeye atan bu İKTİDARDIR.
O halde PKK ile anlaşarak ülkemizin belirli bölgelerinde egemenliği terör örgütüne devreden, Anayasa değişikliği için Onlarla birlikte hareket etmek isteyen, kısacası Cumhuriyeti yok etme amacında PKK ile el ele veren AKP, İç Güvenlik paketini gerçekten teröre karşı mücadele için çıkarıyor olabilir mi?    HAYIR
 
    Aslında bu yasa ile iktidar;   Bir yandan seçim öncesi kendisine PKK ile pazarlık alanı açmayı hedefliyor. Ama asıl hedefi yurtseverler;

Bu yasa;  yasaklara rağmen ADD öncülüğünde Ulus meydanında toplanıp barikatları yıkan, kar kış, yağmur çamur demeden Silivri önlerinde toplanan, Tandoğan meydanında milyonlarca olup Anıtkabir’e koşan, Gezi direnişinde bağımsızlık ve özgürlük istemiyle ayağa kalkan milyonlarca yurtseveri sindirmek için çıkarılmak isteniyor.

Bu yasa;  ülkeyi ancak savaş koşullarında uygulanabilecek bir sıkıyönetim rejimine sokarak, bu rejimin hukuk tanımaz ortamında her türlü yetkiyi siyasette toplayarak 2023 hedefine varmak için çıkartılmak isteniyor. 
Bu yasa; Türkiye’nin NATO’dan bağımsız, NATO komutasında olmayan tek silahlı gücü jandarmayı sivilleştirerek, dörtbir yanı terör tehdidi altındaki ülkemizin terörle mücadelede en iyi yetişmiş, en deneyimli ve mobil birliklere sahip olan tek gücünü polis gibi siyasetin emrine sokmak ve teröre karşı etkisiz kılmak için çıkartılmak isteniyor.
 
YURTTAŞLARIMIZI UYARIYORUZ
 
Bu torba yasa tasarısı Meclisten geçerse:
Demokrat Parti döneminde Mecliste kurulan ve yargı yetkisini gasbeden Tahkikat Komisyonu’na verilen yetkilerin benzerleri bu yasa ile Yürütmeye (valiye,  emniyet müdürlerine ve kolluk amirlerine) verildiğinden herhangi bir hakim ve savcı kararı olmadan gözaltına alınabileceksin, avukat dahi çağıramayacaksın,
Yine hakim ve savcı kararı olmadan, sadece polisin seni “makul şüpheli” bulması ile üstün, eşyan, aracın aranabilecek, fişlenebilecek, bir Bakanın isteğiyle dinlenebileceksin.
Hatta, Anayasal bir hak olan ve şiddet içermeyen toplantı ve gösteri yürüyüşlerine katılman halinde dahi polis, “durumu değerlendirerek” doğrudan seni yakalayabilir, yürüyüşünü engelleyebilir ve oradan uzaklaştırabilir.
 
Kısacası can ve mal güvenliğin “birilerinin” insafına kalmış olacak.
Sonuç olarak; bu yasa ile Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’sına ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırı olarak,  her türlü kişi hak ve özgürlükleri kısıtlanmakta,  yeni suç ve cezalar oluşturulmakta, yargı yetkisi yok sayılmakta, güvenlik güçlerine orantısız ve yargı denetiminden uzak yetkiler, hatta adam öldürme yetkisi dahi verilmekte, Anayasal ilkeler ortadan kaldırılmaktadır. Amaç, iktidarın 2023 yılı hedefi önündeki engelleri kaldırmaktır.
 
BU NEDENLE ÜLKEMİZDE DEMOKRASİ VE HUKUK DEVLETİ İLKELERİNİ YENİDEN HAKİM KILMAK İÇİN; CUMHURİYETE, VATANA SAHİP ÇIKAN TÜM DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİNİ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI, SİYASİ PARTİLERİ, MESLEK ODALARINI VE HALKIMIZI TÜM ÖN YARGILARIMIZI VE AYRINTILARI ARKADA BIRAKIP BU PAKETİN YASALAŞMAMASI İÇİN BİRLİKTE MÜCADELEYE ÇAĞIRIYORUZ. 
BİZ VARIZ, YA SİZ?
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.