UOSB TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNE KAPILARINI AÇTI

UOSB TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİNE KAPILARINI AÇTI
22 Aralık 2014 Pazartesi 14:57

 
UŞAK ÜNİVERSİTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE UŞAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ YÖNETİMİNDEN BÜYÜK DESTEK....
 
Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yıldırımlar Baskı Boya  Yönetim Kurulu Başkanı Ali YILDIRIM ;Üniversite-Sanayi işbirliğinin gelişimine katkı sağlamak ve sorunların çözümünde aranacak yöntemleri belirlemek için Uşak Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı  Prof.Dr  Mahmut Fikri ŞENOL önderliğinde bölüm hocaları ve öğrencilerinden oluşan heyeti kahvaltılı toplantıda misafir etti.
 
Heyetle birlikte yapılan kahvaltının ardından Uşak Organize Sanayi Bölgesi tanıtım filmi izlendi.
Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali YILDIRIM; açılış konuşmasında Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak Sanayicilerimizin Üniversitemiz ile buluşmasını,birlikte projeler oluşturulmasını ve ilimizin büyümesinde bu önemli iki kuruluşun öncü rol üstlenmesini sağlamak için çalıştıklarını belirterek,
''Ülkemizin tekstil sektöründe gelişim periyodunda 2007-2010 yılları arasında genel idarenin Tekstile bakışının çok olumlu olmamamsı sebebi ile zor bir dönem yaşadığını, ancak 2010 yılından itibaren özellikle open-end ve dokuma alanında güzel bir gelişim yaşandığını ve bölgemizde bu alanlarda hem yatırım hem de yeni makine girişinin arttığını '' söyledi.
 
UŞAK ÜNİVERSİTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNLARINA UŞAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE İŞ İMKANI HAZIR...
 
Özellikle Tekstil Mühendisliğinin Uşak Üniversitemiz bünyesinde ilimize özgü,Sanayicimize özgü gelişen ve büyüyen bir bölüm olması arzularını dile getiren YILDIRIM, Tekstil Mühendisliği Bölümünden mezun olan Mühendis arkadaşların iş bulma imkanlarının daha fazla olduğunu , kendini iyi yetiştiren mühendislerimizin sektörden ayrılmaması için sanayicimize de görev düştüğünü dile getirdi. 
Tekstil sektörünün ülkemizin lokomotif sektörü olduğunu belirten Başkan Yıldırım, sektör imalatının önemli bir bölümünün AB Ülkeleri ve ABD ye olmasının, tekstil sektörünün gelişmesinin göstergesi olduğunu belirtti.
 
Uşak Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr Mahmut  Fikri ŞENOL sanayicimiz ve Uşak halkının desteği ile  Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Organize Sanayi Bölgesinde 'UYGULAMALI EĞİTİM' görmelerinin önemini hatırlatarak Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali YILDIRIM'a teşekkür etti.
 
Prof.Dr. Mahmut Fikri ŞENOL hocamız ayrıca Ülkemizde en çabuk iş bulan Mühendislik Bölümlerinin Tekstil ve Makine Mühendisliği olduğunu söyledi.
 
Uşak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali YILDIRIM Uşak Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanın Prof.Dr Mahmut Fikri ŞENOL ve hocalarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek 'Sanayide yeni dönemde var olabilmenin en önemli özelliği güvenli bir kuruluş olmaktır.Vizyonu ve misyonu itibari ile güven veren sanayi kuruluşları büyümek ve gelişmektedirler' dedi.
 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.