UTSO İLE İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL İMZALADI

UTSO İLE İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL İMZALADI
09 Ocak 2015 Cuma 10:14

 
UTSO İLE İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ PROTOKOL İMZALADI
 
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet ile İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen, Uşaklı gençler için bir araya gelerek protokol imzaladı.
Protokol kapsamında Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ile İlçe Ticaret ve Sanayi Odaları üyelerinin birinci derece yakınları, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ndeki eğitim ücretlerinde yıllık yüzde 15 indirim hakkı kazandı. 
 
Törene, UTSO yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esen’in yanı sıra Uşak Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nafiz KAYA,  UTSO Meclis Başkanı İsmail Karaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Türkcan, Ahmet Demirci katıldı.
 
Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kuvvet, üniversite – sanayi işbirliği kavramının ekonomi çarkının daha sağlıklı dönmesini sağlayacak önemli bir faktör olduğunu vurguladı. Kuvvet “Ekonomik gelişmesini sürdürebilir kılmak ve büyümeyi sağlamak zorunda olan ülkemiz açısından, üniversite – sanayi işbirliğinin önemi daha da anlamlı bir hale geldi. Bugün imzaladığımız protokol, işbirliğinin güzel bir örneği oldu.” dedi. 
 
Prof. Dr. Esen, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin girişimci, yenilikçi gençler yetiştirdiğini belirterek, “Üniversitemiz, 2001 yılında iş aleminin önemli temsilcisi İzmir Ticaret Odası’nın girişimleriyle kuruldu. Bu sebeple iş dünyasının ihtiyaçlarını önemsiyoruz. Girişimci, yenilikçi, en az 2 yabancı dili etkin şekilde kullanan işe hazır, nitelikli mezunlar yetiştiriyoruz. 14. yılımızda 8 bini aşkın mezunu, 7 bin 500 öğrencisiyle seçkin yükseköğrenim kurumlarından biri haline geldik. Ege Bölgesi’nin İngilizce eğitimi veren tek vakıf üniversiteyiz. İzmir ve Uşak’ı ayrı düşünmüyoruz. Başarılı lise mezunlarını İzmir Ekonomi’de eğiterek, Uşak’ın gelişimine katkıda bulunmak istiyoruz,” dedi.
Koşullar nedir?
 
1. İndirim İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin  “Ücretli (Genel)” kontenjanlarından kabul edilen öğrencilere uygulanır. 
 
2. Uşak Ticaret Sicili Memurluğuna kayıtlı olup aynı zamanda Uşak Ticaret ve Sanayi Odası veya Uşak İlçe Ticaret ve Sanayi Odaları üyesi olan gerçek kişilerin 1. derece kan hısımları  ile tüzel kişi üyelerin temsil ve ilzama yetkili temsilcisi olup aynı zamanda son bir yıldan bu yana ortaklığı olan kişilerin 1. derece kan hısımlarına verilir.
 
3. Bu öğrencilerin yıllık öğretim ücretlerinde yüzde 15 indirim uygulanır.
 
4. Uşak Ticaret ve Sanayi Odası veya Uşak İlçe Ticaret ve Sanayi Odaları üyesi gerçek veya tüzel kişiler her bir üyelik için bir kere  bu indirim hakkından istifade edebilir.
 
5. Bu indirim öğrencilerin öğrenimine devam ettiği normal öğrenim süresi için geçerli olup yaz okulları ücretlerini ve uzayan öğrenim dönemlerini kapsamaz.
 
6. Bu indirimden yararlanmak isteyenlerin aşağıda belirtilen belgeleri İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne ibraz etmeleri gereklidir.
 
          - Gerçek kişi olanların Uşak Ticaret Sicil Memurluğundan oda kayıt belgesi.
          - Tüzel kişi olanların Uşak Ticaret Sicil Memurluğundan "Son 1 yıldan bu yana ortak olduklarını gösteren belge "ile tüzel kişiliği" temsil ve ilzama yetkili olduklarını belirten belge
           - İndirim hakkından yararlanacak öğrenci ve ebeveynlerinin nüfus fotokopileri.
 
7. İndirimlerden yararlanmak isteyen öğrencilerin, kesin kayıt sırasında veya en geç Ekim ayı sonuna kadar ilgili belgelerini Mali İşler Müdürlüğü'ne vermeleri gereklidir. İndirimler takip eden dönemden itibaren uygulanır ve Güz dönemine ait indirim Bahar dönemi ücretlerine yansıtılır.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.