CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA’DAN ASILSIZ HABERLERE CEVAP

CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA’DAN ASILSIZ HABERLERE CEVAP

CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA’DAN ASILSIZ HABERLERE CEVAP
Kübra argın
Kübra argın
19 Mayıs 2020 Salı 15:50

CHP UŞAK İL BAŞKANI ALİ KARAOBA’DAN ASILSIZ HABERLERE CEVAP

CHP Uşak İl ve İlçe örgütleri olarak, ilimizde, ekonomik anlamda dezavantajlı gruplara yönelik bir yardım çalışması başlattık.

Yapılan yardımlar, paket ve alışveriş çeki şeklinde oldu.Bunların dağıtımıyla ilgili tamamen ailelerin ekonomik durumlarını baz alarak hareket ettik. Yardım edilen ailelerin belirlenmesinde, her hangi bir siyasi partiye üyelik veya yakınlık bağı gözetilmedi. Arkadaşlarımızın iyi niyetleriyle ortaya konan bu çalışma, mübarek Ramazan ayında, toplumsal paylaşım ve bölüşüm açsından, önem taşıyor.

Nasıl ki; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve diğer CHP’li büyükşehir belediyeleri ve parti örgütlerinin yaptığı yardım faaliyetleri göze battıysa, Uşak CHP İl ve İlçe örgütlerinin de Ramazan ayı dayanışmasına yönelik bu faaliyet,birileri tarafından baltalanma ve itibarsızlaştırılma çabasına girilmiştir..

Şimdiye kadar CHP’li belediyeleri karalamaya alışık olan iktidardan beslenen tetikçi medya, Uşak’ta belediyenin AKP’de olduğunu unuttu ve yardım faaliyetlerini baltalamak için yaptığı haberlerin başlığında, CHP’li belediye ifadesini kullandı. Bu da gösteriyor ki; CHP’li belediyeler, AKP medyasında ciddi bir meslek hastalığına neden olmuş. Demek ki bizler, bir belediye kadar çalışmışız ki, bizi hedef almışlar, bu haberler bizim doğru yolda olduğumuzun göstergesidir. “CHP’li belediye” ifadesi, söz konusu haberlerin maksatlı ve iktidara yürüyen CHP’yi itibarsızlaştırma adına başlatılan algı operasyonunun bir tezahürüdür. Çünkü havuz medyası, iktidar tarafından, CHP’ye saldırma konusunda görevlendirilmiştir. İktidar tarafından CHP’li belediyelere saldırmakla görevlendirilen havuz medyası, son olarak bizim Uşak özelinde yaptığımız yardım faaliyetini hedef almıştır.

CHP’nin ülke bazında yaptığı çalışmalar devam edecek, onlar bizi karaladıkça, bizler daha bir şevkle bu topluma hizmet edeceğiz.

 Şunun altını çizmek lazım ki bu süreçte bizim reklam yapmak gibi bir anlayışımız asla söylenemez.Bu söylemde bulunmak ;verilen emek ve özverili çalışmaya saygısızlıktır. Bu dönemde, AKP’li bir belediye veya hükümet yanlısı her hangi bir dernek veya vakıf bu tip bir faaliyet yaptığında, hiçbir sıkıntı olmuyor. Ama ne zaman CHP’li belediyeler, vatandaşa yönelik bir çalışmaya imza atsalar, yer yerinden oynuyor. 

Neden? Çünkü onlar bugüne kadar yaptıkları her şeyi, salt çıkar ve yandaşlık üzerine yaptılar. Bizim belediyelerimiz ve örgütlerimizin yaptıkları çalışmaların, hepsi şeffaf ve toplumun tüm kesimini kapsıyor. İşte o zaman rahatsız oluyorlar. Uşak’ta yardımlarımızı da, iktidarın azılı yandaşlarından bir medya organı yoluyla itibarsızlaştırmak istediler. Biz örgütümüz olarak, bin aileye yardım paketi ve çeki dağıttık. Onlar, ne yazarlarsa yazsınlar, ne söylerlerse söylesinler, bizim bu topluma hizmet etmemize engel olamayacaklar. 

Şu anda, iktidar ve yandaşlarındaki tek sorun, CHP’nin yükselişidir. Buna engel olmak için ortaya koydukları ani ve dengesiz refleksler de ayrı bir sorunsaldır. Nasıl Adana’da bedava ekmek dağıtımını durdurdular, İstanbul, Ankara, Mersin Büyükşehir Belediyelerince yapılan hizmetleri baskıyla akılları sıra itibarsızlaştırdılar.Uşak’ta da aynı refleksle hareket ettiler. Bin aileye ulaşan yardımların önünü kesmek isteyenler, öncelikle 5 maske dağıtmasını becersinler. Şu ekonomik krizde sadece yandaşlarına sosyal yardım yapanlar, bu özverili çalışmalar karşısında afallamıştır. Kimse bizi çalışmalarımızdan alı koyamayacaktır.

Satılmış yandaş basına rağmen, vatandaşımız için çalışacağız ve ilk seçimde iktidar olacak ,halkın refahı için ne gerekiyorsa yapacağız, ”YANDAŞA DEĞİL ,VATANDAŞA HiZMET EDECEĞİZ ”.

                Bu vesileyle bir kez daha yardım çalışmasına destek olan, herkese teşekkür ediyorum

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.