Uşak'ta İZ-GE Projesi'ne başlanıldı

UŞAK Valisi Funda Kocabıyık, kentte hayata geçirilen Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme, Değerlendirme ve Geliştirme Projesi'ni (İZ-GE) başlattı.

Uşak'ta İZ-GE Projesi'ne başlanıldı
Kübra argın
Kübra argın
10 Şubat 2020 Pazartesi 21:10

UŞAK Valisi Funda Kocabıyık, kentte hayata geçirilen Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme, Değerlendirme ve Geliştirme Projesi'nin (İZ-GE) startını verdi.
 

Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, 2019-2020 eğitim- öğretim yılında Uşak merkez ve ilçelerinde yürütülecek İZ-GE Projesi, bugün Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan programla başlatıldı. Açılışta konuşan Vali Kocabıyık, projenin amacının çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. Vali Kocabıyık, "İZ-GE projesinin amacı, ilimizdeki eğitim kurumlarının temel sorunlarına çözüm bularak eğitim kurumlarımızın marka değerini arttırmaktır. İZ-GE projesiyle öğrencilerin hem zihinsel hem de fiziksel gelişimlerini, sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetlerle desteklenecektir. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına ilimizdeki tüm okulların imkanlarının eşit hale gelmesi için özellikle sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı okullar desteklenecektir" dedi.

   “İZ-GE” Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme, Değerlendirme ve Geliştirme Projesi, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın himayelerinde ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda; 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında Uşak Merkez ve İlçelerinde yürütülecek.

   Projenin temel amacı Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 Eğitim Vizyonunun ışığında; çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler yetiştirmek olacak.

   Uşak Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme, Değerlendirme ve Geliştirme Projesi içerisindeki modüller (İZ-GE), Uşak ili merkez ve ilçelerinde bulunan eğitim kurumlarının temel sorunlarına çözüm bulmak, eğitim kurumlarının marka değerini artırmak, kurum personeli - yönetici - öğrenci - veli dörtgeninde koordinasyonu sağlamak amacıyla tasarlandı. Bu projede yapılacak çalışmalar, öğrencilerin, öğretmenlerin ilgi-ihtiyaçları, velilerin geri bildirimleri ve proje süreçlerini takip etmede kullanılacak

İZ-GE Modülünden elde edilecek olan veriler dikkate alınarak yapılacak.

Proje 8 temel bileşenden oluşmakta. Bunlar;

I. İzleme Geliştirme Modülü (İZ-GE Modülü)

II. Eğitim Paydaşları Akademisi (EPA)

III. Sosyal, Sanatsal ve Sportif Etkinlikler ve Yarışmalar

IV. Eğitimde Fırsat Eşitliği Sağlamaya Yönelik Faaliyetler

V. Bul Uşak Yarışması - Beceri ve Tasarım Odaklı Eğitim Faaliyetleri

VI. Akademik Danışmanlık

VII. Ölçme, Değerlendirme Faaliyetleri

VIII. İyi Örneklerin Yaygınlaştırılması

Uşak Valisi Funda KOCABIYIK ;

" Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu ışığında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün koordinasyonunda yürütülecek olan ve eğitimin niteliğini her alanda artırmayı hedeflediğimiz İZ-GE Projesi’ni (Eğitim Öğretim Süreçlerini İzleme, Değerlendirme ve Geliştirme Projesi) bugün itibariyle başlatıyoruz. İZ-GE Projesiyle amacımız; çağın ve geleceğin becerileri ile donanmış, bilime sevdalı, kültüre meraklı, duyarlı, nitelikli ve ahlaklı bireyler yetiştirmek. Bu kapsamlı projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve projenin ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum. "

Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü;

“ Çözüm üretmeyi ve eğitim sistemimizi geliştirmeyi hedefleyen bu proje ile Uşak’ta öğrencilerin bir birey olarak kendini bilmesini ve tanımasını sağlamanın yanı sıra kuramı ve pratiği uzlaştıran bir eğitim felsefesini, öğrencilerin akademik başarılarıyla beraber hayata hazırlanma becerilerinin gelişimini, okulun durumunu da göz önüne almak suretiyle izliyor ve geliştiriyoruz. Bu doğrultuda Uşak Valisi Funda Kocabıyık’ın Müdürlüğümüzce eğitim öğretim süreçlerini iyileştirme ve iyi örneklerin çoğaltılması amacıyla İZ-GE Projesini yürütmekteyiz. ”

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.