BAŞKAN ALBAYRAK “ADAYLAR PROJELERİNİ ANLATMALI”

 BAŞKAN ALBAYRAK “ADAYLAR PROJELERİNİ ANLATMALI”
04 Ocak 2019 Cuma 18:45Ak parti Uşak Teşkilatı seçim çalışmaları kapsamında bu gün Serbest Muhasebeciler Ve Mali Müşavirler Odası yönetimini ziyaretti.
 
Ak Parti Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın’a, Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmal Güneş’in yanı sıra İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Bayer ve Ak parti yöneticileri eşlik etti. Uşak S.M.M. Müşavirler odası Başkanı Uğur Albarak ve yönetim kurulunun ev sahipliği yaptığı ziyarette Kentin sorunları ve ülke gündemine dair fikir alışverişi yapıldı. Başkan Albayrak tespit ettiği sorunların çözüm önerilerini vekillere ve Başkan adayına sundu. Başkan Albayrak’ın tespitlerinde hem fikir olan yöneticiler çözüm için mücadele edeceklerinin sözünü verdiler.
 

BAŞKAN ALBAYRAK “ADAYLAR PROJELERİNİ ANLATMALI”

 
            Kişilerin konuşulduğu bir seçim dönemi yaşıyoruz, bunu programların ve projelerin konuşulduğu bir ortama taşımalıyız ki bundan şehrimiz, toplumumuz ve ülkemiz daha fazla fayda sağlar. Diyerek sözlerine başlayan Albayrak; “belediyelerin; toplumun her kesimini kucaklayan, çocuğuna, kadınına, yaşlısına, kimsesizine sahip çıkan ve şehirde yaşayan her aileye en az asgari ücretin iki katı tutarında gelir getirebilecek projeleri planlaması ve bunları hayata geçirmesi gerekir. Bir şehrin varoşları diye adlandırılan mahallelerinde, semtlerinde yaşamak, orda yaşayanların kaderi olmamalı, gecekonduda yaşamak Uşak’ın Uşaklının kaderi olmamalı buna ait projeler yapılmalı. Bunun için belediye öncülük etmeli, TOKİ’den destek alınmalı, kooperatifçilik ile bu desteklenmeli.  İlimizin ve yöremizin gelenek göreneklerine ait sosyal ve kültürel etkinlikler süreklilik kazanarak yaşatılmalı. STK’ların ve şehrin bazı kurumlarını içeren bir uşak için el ele platformu oluşturulmalı ve her kesimden sürekli bilgi akışı sağlanmalı, STK’lar ve yerel basının kullanacağı akademik odalar yerleşkesi yapılmalı, buna belediye öncülük etmeli.” Diyerek yerelde belirlediği eksikleri dile getirerek çözüm önerilerinde bulundu.

Başkan Albayrak;
Ülkemizin Kalkınması İçin Hep Birlikte Mücadele Edeceğiz."


Uşak S.M.M.M. Odası Başkanı Uğur Albayrak Ülkemiz için önemli olan konulara değinerek Uşak Milletvekillerine ilettiği taleplerin Mecliste dile getirilmesini istedi.Başkan Albayrak'ın değindiği konular;

Vergi indirimlerinin uzatılma tarihlerinin önemi. Şuanda 31 Aralık tarihi itibari ile uzatılan vergi indirimlerinin birçoğu üç ay süre ile uzatıldı. Bu tarih 31 Mart 2019 ‘a tekabül ediyor. Bu durum farklı anlamlara ve güvensizliğe yol açıyor. İndirimler 2019 yılını kapsar şekilde yapılmalı güvensizlik ortadan kaldırılmalıdır.

            Sanayicinin desteklenmesi. Üretim desteklenmeli üretim maliyetleri düşürülmeli.
 
            Teşvikler ve destekler üretime dayalı olmalı. Teşvik ve destekler ile yapılan üretim girdilerinin maliyeti düşürülmeli üretim desteklenmeli ve ihracat arttırılmalıdır. Bunların düşük faizli ve en az orta vadeli olarak karşılanması zorunludur. 

            Uzun vadeli teşvik ve destekler güveni artırır. Döviz güven olursa kontrol altına alınır.  

            Kayıt dışılık artabilir. .işverenlere çalışanlardan ödedikleri vergi ve prim kesintileri için ek destek ivedilikle sağlanmalıdır.

            Kredi garanti fonu destekli krediler sanayicinin ve tüccarın korkulu rüyası oldu. Bunların kullanılan faiz oranlarını aşmayacak şekilde yeniden yapılandırılması zorunlu hale geldi. Bunu yapabilirsek sanayiciye-tüccara nefes aldırırız. Bunun biran önce yapılması sağlanmalı.

            İmar barışının kapsamı genişletilmeli.

            Stk’lara verilen hazine arazilerinin satışı harca tabi değerden yapılarak hazineye para girişi sağlanmalı. 

            Mera kanunun yeniden düzenlenmesi sağlanmalı. Artık eski çiftçilik ve hayvancılık yok. Mera vasfını yitiren arazilerin, meraların satışı ivedilik ile yapılmalı.

            Stk’ların kullandığı hazine arazilerinin ve köylerdeki mera vasfını yitiren arazilerin satışından imar barışından sağladığımız gelirden daha fazla bir geliri hazineye kazandırabiliriz. Bunlar şuanda yapıldığında ülke kazanır, ekonomi kazanır, vatandaş kazanır, toplum kazanır.

            Köye dönüş desteklenmeli. Bu konuda radikal kararlar alınmalı, kosgeb, tkdk ve işkur ve gerektiğinde de toki bu konuda tam anlamıyla aktifide edilmeli.

            Kamu iktisadi işletmeleri personel çıkarma modasına uymasınlar.... Köy hizmetleri - şeker fabrikası gibi sair kurumlar.

            Güne döviz kurlarının hareketliliği ile başlıyoruz. Böylelikle görsel medya belki de farkında olmadan dövizin popülaritesini artırıyor. Türk parasını itibarsızlaştırıyor. Bu konuda gerekli uyarı ve ikazlar yapılmalı dövizin değil Türk lirasının gündemde olması sağlanmalı.
 
            İşıd ile mücadele de pkk ile mücadele de fetö ile mücadele de ypg ile mücadelede kısacası terörle mücadelede ulusal politika ilan edilmeli. Ulusal politika ile topyekün terör ile mücadele olmalı. Bu konulara herkesin fiilen destek olması sağlanmalı. Mecliste büyük çoğunluk ile konsensüs sağlanmalı gerekirse bu konuda kanun çıkartılmalı. 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.