VALİ FUNDA KOCABIYIK, "GENÇ NÜFUSUMUZ, NİTELİKLİ VE DÜNYA STANDARTLARINA UYGUN BİR EĞİTİM SÜRECİYLE DESTEKLENİRSE TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAZ”

VALİ FUNDA KOCABIYIK,
12 Haziran 2019 Çarşamba 14:39

 

Sigorta Kapalı Pazar alanında gerçekleştirilen törene Vali Funda Kocabıyık’ın yanı sıra Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Metin Gümüş, Vali Yardımcısı Hüseyin Demirbaş, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve protokol üyeleri katıldı.
 


Törende konuşan Vali Funda Kocabıyık, eğitimin mekanik değil insani bir sistem olduğunu ifade ederek, “Eğitimin ana ögesi ve baş öznesi insandır. Eğitimi, yalnızca sınıf geçmeye, sınavları kazanmaya ve iş bulmaya yarayan mekanik bir işleyişe mahkûm etmek Ülkemiz ve gelecek nesillerimiz açısından telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir. Ülkemizin en büyük gücü dünya ülkelerine kıyasla genç bir nüfusa sahip oluşudur. Eğer bu genç nüfus, nitelikli ve dünya standartlarına uygun bir eğitim süreciyle desteklenirse Türkiye’nin önünde kimse duramaz” dedi.
 


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hummalı çalışmalar sonucu 2023 eğitim vizyonu oluşturulduğunu dile getiren Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “2023 Eğitim vizyonunun özünde “Beşerden Tam İnsana Giden Çift Kanatlı Eğitim Felsefesi” vardır. 2023 Eğitim Vizyonundaki çift kanatlı eğitim felsefesiyle çocuklarımızın hem manevi hem maddi yönden gelişmeleri hedeflenmektedir. Eğitimde iyi örnekler projesini incelediğimizde çift kanatlı öğrenci modelinin ortaya çıkarılmasında önemli katkıları olduğu görülecektir. Altı kategoride toplanan projede bilimsel ve teknolojik faaliyetlerden sportif faaliyetlere, sosyal, sanatsal kültürel çalışmalardan öğretim yöntem ve tekniklerine, kurumsal kapasitenin geliştirilmesinden olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesine yönelik çalışmaların ortaya çıkması için etkinlikler yapılmaktadır. Eğitimde İyi Örnekler, projelerin birbirleriyle rekabet ettiği” ya da “iyiden kötüye doğru sıralandığı” bir yarışma olmayıp, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin iyi örnekleri birbirleriyle paylaşmalarına ve birbirlerine model teşkil etmelerine imkân sağlayan bir eğitim faaliyetidir”
 


Uşak’ta 5.’si düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Projesi kapsamında 412 projenin başvuru yaptığını dile getiren Vali Funda Kocabıyık, bu projelerden 67’sinin eğitimde iyi örnek olarak ödül almaya hak kazandığını kaydetti.
 


Vali Funda Kocabıyık, konuşmasının ardından ödül almaya hak kazanan projelere ödüllerini protokol üyeleri ile birlikte takdim ederek fuar stantlarını gezdi.
 

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.