ZAFER KALKINMA AjANSI'NDA DÖNEM BAŞKANI VALİ FUNDA KOCABIYIK OLDU

ZAFER KALKINMA AjANSI'NDA DÖNEM BAŞKANI VALİ FUNDA KOCABIYIK OLDU
01 Ağustos 2019 Perşembe 13:46


 
     Dönem Başkanı Vali Funda Kocabıyık’ın ev sahipliğinde Ulubey Kanyonları Cam Teras’ta gerçekleştirilen toplantıya Manisa Valisi Ahmet Deniz, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toroman, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
    Vali Funda Kocabıyık, toplantı öncesi dönem başkanlığını Manisa Valisi Ahmet Deniz’den devraldı. 
   Toplantı öncesi gündem maddeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Vali Funda Kocabıyık, toplantının ilk gündem maddesinde 30 Ocak 2019 tarihinde ilan edilen, Ajansın plan, program ve stratejik öncelikleri ile uyumlu, kısa / orta vadede yatırıma dönüştürülebilecek nitelikteki fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı, fizibilite desteği programına yapılan proje başvurusunu değerlendireceklerini kaydetti.
   Vali Funda Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti, “TR33 Bölgesi’nin dijital dönüşüm sürecini hızlandıracak ve sürdürülebilir kılacak geleceğin nitelikli işgücünün oluşturulması amacıyla okul çağındaki çocukların tasarım, yenilikçilik, üretkenlik kapasitelerini geliştirmeye yönelik hazırlamış olduğumuz program ile Bölgemizde en az 40 atölye kurulmasını ve asgari 550 öğretmenin eğitim almasını hedeflemekteyiz. Bu kapsamda mottosu “KENDİN YAP” olan bir hareketi de başlattık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı himayelerindeki programa ulusal düzeyde ASELSAN, Arçelik, Microsoft, Insider, Lego Education, Robotis, Clementoni firmaları ile Habitat Derneği ve Bilim Kahramanları Derneği destek olmaktadır. 2019 yılında ilan edilen, TR33 Bölgesi il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin uygun başvuru sahibi olduğu YENEP kapsamında Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden toplam 60 proje başvurusu yapılmıştı. Projelerin değerlendirme sürecinde son aşamaya gelindi. Değerlendirme sonuçlarını kesinleştireceğimiz listede yer alan başarılı proje sahiplerini şimdiden tebrik ediyorum” 
  Toplantının diğer gündem maddeleriyle ilgili bilgi veren Vali Funda Kocabıyık, “Üçüncü gündem maddemizde 2020 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi hazırlıklarına başlama faaliyetimiz yer alıyor. Müteakip toplantılarımızda ise Genel Sekreterlik tarafından hazırlanacak olan 2020 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesi’ni detaylı olarak görüşeceğiz. Diğer gündem maddemizde ise yararlanıcılardan gelen projelere ilişkin talepler ve projelerle ilgili gelişmeler hakkında bilgiler alacağız. Mevzuatımızın izin verdiği ölçüde projelerin uygulanmasını kolaylaştırmak adına yararlanıcılarımızdan gelen talepleri olumlu karşılıyor ve bu hususta her zaman yapıcı olmaya azami gayret gösteriyoruz. Daha sonraki gündemlerimizde ise iki Yönetim Kurulu toplantısı arasında Ajansımız tarafından icra edilen önemli faaliyetler ile Haziran ayı gelir ve gider cetvelini görüşerek mali durumumuzu değerlendireceğiz. Toplantımızın bölgemize ve ülkemize hayırlı olması temennilerimle sözlerime son veriyor, katılım sağladığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 Dönem Başkanı Vali Funda Kocabıyık’ın konuşmasının ardından basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
  Toplantı sonrası Vali Funda Kocabıyık, Manisa Valisi Sayın Ahmet Deniz, Kütahya Valisi Sayın Ömer Toraman, Afyonkarahisar Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Cam Teras'ı gezerek incelemelerde bulundular. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.