KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI...

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI...
20 Nisan 2018 Cuma 10:21

Açılış konuşmasını yapan Vali Salim Demir, Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin hizmet alanının Uşak il genelinin nüfus olarak 2/3’üne karşılık gelecek bir büyüklüğe sahip olduğunu, geri kalan alanın da diğer 5 ilçeden meydana geldiğini ifade etti. 
 
Vali Salim Demir konuşmasına şöyle devam etti: “Genel anlamda ifade ettiğimiz zaman hem KÖYDES bütçesinden Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğimize gelen bütçe ve ödeneklerde, diğer birliklerle ilgili sağlanan ödeneklerle, Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliğimiz önemli bir konumda bulunmaktadır. Merkez ilçede 91 tane köyümüz var, mahallelerimiz var, hizmet alanımız hayli geniş. Uşak’ta göreve başladığım ilk günden bu yana birliğimizin ilimiz ve merkez ilçemiz için önemli bir birim olduğunu gördüm. Birliğimizin hizmetlerini artırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz. El birliği, iş birliği ve gönül birliği yaptığımız bu çalışmalarda daha başarılı olacağımıza inanıyorum. Meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, Merkez Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin son dönemleri itibariyle ilimizde, merkez ilçede önemli hizmetler yaptı. Şu anda bütün köylerimizde, içme suyu ile ilgili sorunları en aza indirdik. Ulaşımla ilgili daha önceki dönemlerle kıyaslanamaz bir iyileştirme yapıldı. İlimiz KÖYDES bütçesi 24 milyon TL idi. KÖYDES bütçesinden birliğimize 9 milyon TL bir ödenek düştü. Köylerimizde 3 yıl önce kilit parke ile ilgili önemli bir çalışma olmuştu. Bu sene en temel kalemler olarak köylerimizin yol standartlarını, şehir standartlarına dönüştürmek için, beton satıh kaplama, diğer adıyla bitümlü sıcak karışım kaplamaya dönüştüreceğiz. İçme suyu konusunda, kanalizasyon ve depo ve diğer konularda, bütün programlar yapıldı, hazırlıklar yapıldı. Bundan sonraki süreçte birlik meclisi ve encümen tarafından ilave yatırımlarla ve ilave konularla daha ileriye taşıyacağız. İnşaat sezonu başladı, ödenekler belli oldu.”
 
İl özel idaresinin bütçesinde gözüken hizmetlerin bazılarının merkez ve ilçelerde köylere hizmet götürme birlikleri tarafından yapıldığını ifade eden Vali Salim Demir, “2018 yılı içinde Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği tarafından, İl özel İdaresinin bütçesinde olan bir kısım işleri yürüteceğiz. Programımız yoğun bir şekilde devam edecek. Bütün köylerimize, ihtiyaç duyulan hizmetlerin götürülmesini arzu ediyoruz. İçişleri Bakanlığımızca düzenli olarak gerçekleştirilen, halk buluşmaları kapsamında muhtar toplantımızı da burada gerçekleştirme fırsatımız oldu. Bu toplantı vesilesiyle köy muhtarlarımızın istek ve değerlendirmelerini alacağız ihtiyaç ve önceliklerini birlikte belirleyeceğiz.”
 
Vali Salim Demir’in konuşmasının ardından, gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi. Birlik faaliyetleri, gelir-gider hesapları okunarak oylandı ve ibra edildi. Birlik encümen üyelerinin seçiminin de yapıldığı toplantıda, il genel meclisi üyeleri içinden gösterilen adaylardan İlknur Ertuğrul ile Hüseyin Gürpınar, muhtar adaylar arasından Gücer Muhtarı Yakup Semiz ile Yenişehir Muhtarı Salim Bak yapılan oylama sonunda birlik encümeni olarak seçildiler. Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği toplantısı, 2018 yılı yatırım programı hakkında yapılan bilgilendirmelerin ardından sona erdi.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.